بعد از یک مهمانی شام به میزبانی نلسون ماندلا که چارلز تیلور هم در آن شرکت داشت، در اتاقش خوابیده بود که دو مرد در اتاقش را زدند و به او کیسه ای دادند که داخلش...
 
نئومی کمپل، مدل بریتانیایی، برای پاسخگویی به سئوالاتی در رابطه با پرونده رسیدگی به اتهامات جنایات جنگی چارلز تیلور، رئیس جمهوری سابق لیبریا به دادگاه بین المللی لاهه احضار شد.
به گزارش بی بی سی، از کمپل در خصوص تائید ادعایی مبنی اهدای چند قطعه الماس از سوی چارلز تیلور به او در سال 1997 سئوال شد و او تائید کرد که در شب مهمانی نلسون ماندلا، از دو مرد "دو یا سه تکه سنگ کثیف" دریافت کرده است.
دادستان های پرونده چارلز تیلور بر این باورند که مدارک نئومی کمپل به اثبات ارتباط آقای تیلور با الماس ها کمک خواهد کرد. آقای تیلور متهم است که از این الماس ها برای تامین هزینه های جنگ های داخلی در سیرالئون استفاده کرده است.
 
کمپل در دادگاه
 
کمپل در دادگاه گفت که بعد از یک مهمانی شام به میزبانی نلسون ماندلا که چارلز تیلور هم در آن شرکت داشت، در اتاقش خوابیده بود که دو مرد در اتاقش را زدند و به او کیسه ای دادند که داخلش دو یا سه تکه سنگ کدر و کثیف بود. خانم کمپل گفت: "آنها گفتند این هدیه برای شماست."
به گفته کمپل، آن دو مرد خود را معرفی نکردند و او هم بدون اینکه محتویات کیسه را نگاه کند، آن را کنار تختش گذاشت و دوباره خوابید.
"من کیسه را صبح روز بعد باز کردم ... چند تکه سنگ دیدم که خیلی کوچک و کثیف بودند."
خانم کمپل در دادگاه گفت: "هیچ توضیح و یادداشتی هم وجود نداشت."
"صبح روز بعد به خانم میا فارو و کارول وایت (کارگزار سابقم) گفتم چه اتفاقی افتاده و یکی از آنها گفت: "او قطعا چارلز تیلور بوده"و من گفتم: "فکر کنم که همین طور است."
 

 
خانم کمپل گفت که سنگ ها را به جرمی رتکلیف، از مسئولان بنیاد خیریه کودکان نلسون ماندلا داده است. بنا به ادعای خانم کمپل، در سال 2009 تلفنی با رتکلیف صحبت کرده، و رتکلیف گفته الماس ها هنوز نزد اوست.
اما در نامه ای که وکلای مدافع به دادگاه ارائه کردند، مسئولان بنیاد خیریه کودکان نلسون ماندلا اعلام کردند که "آنها هرگز الماس یا الماس هایی از کمپل یا کس دیگری دریافت نکرده اند، و چنین کاری نادرست و غیرقانونی است."
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: fararu.com
 
مطالب جالب دیگر:
چرا ما ایرانی ها نمی‌خندیم؟!
زوج 38 و 23 ساله ایرانی رکورد زدند! در یک سال 3 بار طلاق!!
نکاتی جالب که درمورد پفک نمکی نمی‌دانستید!!
اقدامی جالب برای جلب توجه! (+عکس)
عکس‌های جدید و زیبای آنجلینا جولی در ژاپن!!
اتفاقی عجیب: قهرمان روسیه در حمام سونا با بخار پخته شد و مرد!! (+عکس)
روباتی که جای رئیس به اداره می‌آید! (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X