... در گذشته اجازه داده بودم كه مرد چهره نامزد خو را از طریق اینترنت ببیند اما اكنون به این نتیجه رسیدم كه امكان دارد مرد ضعیف النفس باشد و در صورت ازدواج نكردن با آن دختر، از عكس او...


مشاور وزارت دادگستری عربستان سعودی كه در گذشته وجود رابطه میان دو نامزد از طریق اینترنت و دیدن چهره وی در یاهو مسنجر را اقدامی‌شرعی می‌دانست، به تازگی این كار را حرام اعلام كرده است.

شیخ "عبدالمحسن عبیكان" در این باره گفت: در گذشته اجازه داده بودم كه مرد چهره نامزد خو را از طریق اینترنت ببیند اما اكنون به این نتیجه رسیدم كه امكان دارد مرد ضعیف النفس باشد و در صورت ازدواج نكردن با آن دختر، از عكس او در فضای اینترنت سوءاستفاده كند بنابراین نظر قبلی خود را پس می‌گیرم و ارتباط از طریق اینترنت بدین شكل را حرام اعلام می‌كنم.
وی در ادامه افزود: هنگامیكه از من پرسیدند آیا جایز است كه از طریق یاهو مسنجر چهره نامزد را دید یا خیر، چنین گفتم كه اساسا دیدن چهره دختر پیش از ازدواج با هدف ازدواج حق مسلم مرد است و كار حلالی به شمار می‌رود و در سنت نبوی نیز چنین آمده اما اگر قرار باشد از طریق اینترنت موجب سوءاستفاده و نشر فحشا شود، بنابراین حرام است.
گفتنی است به رغم صدور چنین فتوایی اما به دلیل برخی عادات و تقالید بسیار سنتی و رادیكال موجود در عربستان سعودی كه گاهی حتی مانع دیدن چهره دختر پیش از ازدواج می‌شوند، طی چند سال اخیر بسیاری از پسران از طریق اینترنت چنین كاری می‌كردند.
در‌ گذشته یعنی پیش از دسترسی افراد به اینترنت، پسران عربستانی تنها برای دانستن چگونگی چهره دختری كه می‌خواستند با وی ازدواج كنند، به شرح، توضیح و توصیفاتی كه مادر یا خواهر خود كه به خواستگاری می‌رفتند اكتفا می‌كردند.مطالب جالب دیگر:
آمار باور نکردنی یکی از تالارهای معروف تهران!!

مسابقه ملکه زيبايی گوسفندان!
آنجلینا جولی و يك عمل زيبايی ديگر!
فروش آزادانه نمادهای شيطان پرستی در تهران!!(+عکس)
ساخت بزرگترین گوشی همراه!
با این تصاویر و تست میزان خشونت و استرس خود را تخمین بزنید!
نصب دوربين‌های عريان كننده بدن در فرودگاه!!
پیدا شدن كيف پول بعد از 60 سال
كلاهبرداری از شهرت رضا صادقی!
دیوید بکهام در مسابقه آشپزی پنجم شد!
سرویس ایاب و ذهاب بسیار جالب کارمندان مایکروسافت! (+عکس)
شخصیت بر اساس رنگ‌ها!(شخصیت شناسی)گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: ولإ منتظر