این اژدهاها « کمودو» نام دارند و گونه‌ای از مارمولکهای عظیم‌الجثه هستند که نیشی کشنده دارند و تلاش می‌کنند با گاز گرفتن پای انسانها آن‌ها را شکار کنند...

یک گله اژدها که دندان‌های بلند و نیش زهرآلود داشتند به مردم روستایی در اندونزی حمله کردند و تنها توانستند سه نفر را نیش زده و روانه بیمارستان کنند.
به نقل از پایگاه خبری اندونزی، مدیران حفظ محیط زیست اندونزی هفته گذشته در اطلاعیه‌ای به مردم مناطق روستایی درباره گرسنه‌ بودن این اژدهاها هشدار داده و اعلام کرده‌ بودند احتمال حمله این حیوانات غول پیکر قوت گرفته است.
این اژدهاها « کمودو» نام دارند و گونه‌ای از مارمولکهای عظیم‌الجثه هستند که نیشی کشنده دارند و تلاش می‌کنند با گاز گرفتن پای انسانها آن‌ها را شکار کنند.
زیست‌شناسان بر این باورند که نیش این اژدهاها دارای ماده‌ای فلج کننده است و مانند سم عقرب عمل می‌کند یعنی صید پس از یک ساعت از نیش‌زدگی بیهوش می‌شود و صیاد می‌تواند جسد بی‌جان قربانی‌ را بخورد.
کمودوها 3متر طول دارند و وزن‌شان بیش از 70کیلوگرم است و به راحتی می‌توانند یک انسان 180سامنتی‌متری را با وزن 80کیلوگرم در کمتر از یک ساعت بخورند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: asriran.com
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X