پیش از این نیز برای اولین بار در سالهای اخیر و پس از حملات یازدهم سپتامبر، تلوزیون دولتی عربستان برای اولین بار چند گوینده زن استخدام کرد. این اقدام پس ازآن بود که...

روزنامه "شمس" چاپ عربستان سعودی نوشت نوره الفائز معاون امور دختران در وزارت امور تربیتی که اولین وتنها زنی است که در تاریخ این کشور به چنین منصبی دست یافته می‌گوید نمی‌تواند در تلویزیون این کشور حضور داشته باشد.
گفتنی است چندی پیش در تغییرات گسترده کابینه که از سوی ملک عبدالله انجام شد اصلاحات زیادی صورت گرفت.از جمله این اصلاحات معرفی خانم نوره الفائز بعنوان معان وزیر امور تربیتی در اموردختران بود که با استقبال طرفداران اصلاحات در این کشور روبه رو شد.
در عربستان که با تفسیر خشک و افراطی از اسلام وهابی اداره میشود زنان از اموری مانند حق رای، رانندگی و یا حضور در اجتماعات بدون همراهی یکی از محارم محروم هستند.
نوره الفائز که در مصاحبه با این روزنامه نقاب خودرا از صورت برداشته ولی حجاب دارد میگوید: حجاب خودرا کنار نمی‌گذارد اما تا زمانی که قانون به او اجازه ندهد در تلوزیون حضور نخواه یافت.

پیش از این نیز برای اولین بار در سالهای اخیر و پس از حملات یازدهم سپتامبر، تلوزیون دولتی عربستان برای اولین بار چند گوینده زن استخدام کرد.
این اقدام پس ازآن بود که عربستان بعنوان کشوری افراطی در جهان شناخته شده بود و با اینکار قصد داشت اندکی چهره خود را ترمیم کند. اما چندی پیش 35 تن از علمای دینی عربستان با ارسال نامه ای به وزیر جدید اطلاعات و فرهنگ عربستان خواستار ممنوعیت حضور زنان در تلویزیون شدند.
البته ظاهرا حضور این خانم هم لااقل در کوتاه مدت چندان تاثیری در تغییر وضعیت زنان عربستان نخواهد داشت.بعنوان مثال خانم نوره الفائز این مطلب که به دختران در مدارس و دبیرستانهای دخترانه اجازه ورزش داده شود قویا رد کرد و گفت این چیزی است که نهاد ها دینی آنرا تحریم کرده اند وهنوز برای مطرح کردن چنین مطالباتی(!) بسیار زود است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: jahannews.com
 
مطالب جالب دیگر:
وقتی هیلاری کلینتون با حجاب می‌شود!
نامهای ماه‌هاي ایرانیان به چه معناست؟!
نوشته‌هایی که بعد از یک روز از روی کاغذ محو می‌شوند! واقعیت دارد؟!
گریه می‌کنم، می‌مانم، برمی‌گردم...!
چرا درد باعث جیغ می‌شود؟!
 
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X