فیزیکدانان آمریکایی روشی را ارائه کردند که به کمک آن می توان تعداد آب نباتهای موجود...

فیزیکدانان آمریکایی روشی را ارائه کردند که به کمک آن می توان تعداد آب نباتهای موجود در یک قوطی را شمرد.
اینکه چه تعداد آب نبات در قوطی وجود دارد سئوالی است که حل آن بسیار دشوار به نظر می رسد و به دلیل اینکه آب نباتها قابل تغییر شکل هستند و می توانند به یکدیگر بچسبند تاکنون هیچ کس موفق نشده است پاسخی برای آن پیدا کند.
اکنون گروهی از فیزیکدانان دانشگاه نیویورک موفق شدند روشی را پیدا کنند که به کمک آن می‌توان به ساده ترین روش تعداد آب نباتهای یک قوطی دربسته را شمرد.
این محققان مدلی را ایجاد کردند که می تواند ابعاد و وزن ذرات را شناسایی و بنابراین به روشی دقیق تعداد آنها را محاسبه کند.
این دانشمندان با مشاهده سیستمی مرکب از آب و قطرات روغن توانستند تصاویری سه بعدی تهیه کنند و رفتار هر ذره را به صورت منفرد مورد امتحان قرار دهند. سپس با کمک همین روش توانستند گروهی از آب نباتهای داخل قوطی را مشاهده کنند.
براساس گزارش نیچر، این فیزیکدانان کشف کردند که ذرات بزرگ بیش از ذرات کوچکتر به یکدیگر می چسبند و به این ترتیب تعداد متوسط تماسهای میان ذرات نزدیک به هم برای حفظ ثبات مکانیکی سیستم بدون تغییر باقی می ماند. این دانسته ها به دانشمندان کمک کرد که بتوانند در سیستمی که بزرگی و وزن ذرات آن قابل شناسایی است تعداد ذرات داخل آن را محاسبه کنند.
این مدل می تواند برای محاسبه تعداد ذرات با ابعاد مختلف که درون یک سیستم قرار دارند مثل ترکیبات نفتی و پودرهای دارویی کاربردهای بسیاری داشته باشد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: jalebnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
راز چهره‌های متفاوت!!
چگونگی پخته شدن تخم مرغ بوسیله موبایل!! (+عکس)
دانستنی هايی خواندنی درباره عطر و ادكلن
10 زن ثروتمند و معروف دنیا! (+عکس ومیزان دارایی)
مثلث برمودا «شیطان» و حوادث معروفش!
برای مشهور شدن، مثل بریتنی نه به مهمانی‌های آنچنانی میرم و نه...؟!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X