كتاب "وقایع عصر آنگلوساكسون" كه در سال 1996 میلادی به چاپ رسید، ماجرای خون باریدن آسمان انگلیس در روز عاشورای سال ...
 

كتاب "وقایع عصر آنگلوساكسون" كه در سال 1996 میلادی به چاپ رسید، ماجرای خون باریدن آسمان انگلیس در روز عاشورای سال 61 هجری قمری، كه واقعه‌ای تاریخی،‌ عجیب و به یاد ماندنی بود را بیان كرده است.
پایگاه خبری الجوار پس از اعلام این مطلب می نویسد: كتاب "وقایع عصر آنگلوساكسون" كه یكی از منابع تاریخی آنگلوساكسون به شمار می رود، توسط "میشل آسوانتون" (MICHAEL SWANTON) ترجمه و ویرایش شده است.

این كتاب در سال 1996 میلادی در انگلستان منتشر شده و در سال 1998 توسط دانشگاه اكستر(Exeter) در ایالت نیویورك آمریكا تجدید چاپ شد. در صفحه 38 این كتاب چنین عبارتی آمده است: (685. Here in Britain there was Bloody rain, and milk and butter were turned to blood) ترجمه: در سال 685 میلادی در اینجا، در سرزمین بریطانیا آسمان خون بارید و شیر و كره به خون تبدیل شد و رنگ آن سرخ گردید.

تصویر ذیل به صفحه 38 كتاب "وقایع عصر آنگلوساكسون" مربوط می‌شود:
 
 
گفتنی است سال 685 میلادی با سال 61 هجری قمری كه سال وقوع حادثه عاشورا شهادت حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) و یارانش بوده، برابر است.
شایان ذكر است در برخى از احادیث نیز تصریح شده كه در روز عاشورا آسمان خون گریست. براى مثال حضرت زینب(س) در روز عاشورا به مردم فرمودند: "أو عَجفبتم أن مَطَرت السماءف دماً" آیا از این كه آسمان خون گریسته است شگفت زده شده‌اید؟ در كتب عامه نیز آمده است: "لما قتل الحسین اسودّت السماء وظهرت الكواكب نهاراً حتى رأیت الجوزاء عند العصر وسقط التراب الأحمر" راوى مى‌گوید: هنگامى كه امام حسین(ع) به شهادت رسید، آسمان تیره و تار شد و ستاره‌ها در روز مشاهده شدند و من ستاره جوزا را هنگام عصر مشاهده كردم. هم چنین در آن روز خاك سرخ از آسمان بر زمین پاشیده شد. مورخان نیز آورده‌اند كه در این روز در بیت المقدس هر سنگ را كه پشت و رو مى‌كردند، زیر آن خون تازه مى‌دیدند و پدیده خورشید گرفتگى تا سه روز ادامه یاف
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: shia-online.com
 
مطالب جالب دیگر:
پسری که با پدر و مادرش، بچه دار می‌شود! (+عکس)
ویکتوریا بکهام چه مقدار پول خرج زیبایی خود کرده است؟ (+عکس)
کوتاه در مورد مرموز‌ ترین مرد جهان! (+عکس)
جنیفر آنیستن از کار عجیب آنجلینا جولی به شدت ناراحت است!
برترين مادران هاليوود معرفی شدند (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش