سوژه شدن دختر خوش چهره ای که سبیل هایش را اصلاح نمی کند! عکسسوژه شدن دختر خوش چهره ای که سبیل هایش را اصلاح نمی کند! عکس
دختر 21 ساله دانمارکی که تصمیم گرفته است مو های صورتش را اصلاح نکن این روزها حسابی خبرساز شده است

نظرات جالب دختر سبیل‌دار دانمارکی درباره اصلاح صورت

اسمش الدینا‌ جاجانجاک است. وقتی در خیابان‌های دانمارک راه می‌رود همه با نگاه‌های عجیبی به او خیره می‌شوند. در فضای مجازی عکس‌هایش را مورد تمسخر قرار می‌دهند. این شرایط تقریبا از یک سال پیش و وقتی که الدینا موهای صورتش را اصلاح نکرد، شروع شد.

الدینا به حرف دیگران اهمیتی نمیدهد بلکه آرزو می‌کند تا همه زنان از فشارهای اجتماعی و همه بایدهایی که باعث می‌شود تا احساس اسیر بودن کنند، آزاد شوند؛ خواه این فشار ناشی از تراشیدن موی صورت باشد یا هر چیز دیگری.

او می‌گوید برخی میگویند شبیه فریدا کالو هستم. بعضیها هم می‌گویند خیلی زشتم، برخی هم پا را فراتر گذاشته و من را چندش‌آور توصیف می‌کنند.

الدینا ۳۱ ساله است و در کوپنهاگ به عنوان معلم کار می‌کند. او می‌گوید احساس میکنم از بردگی جامعه خارج شده‌ام. او می‌گوید: من تصمیم گرفتم یک ظاهر کاملاً طبیعی انتخاب کنم. من می‌خواهم جامعه مرا همانطور که هستم بپذیرد از جمله موهای اضافی من را... حتی اگر آنها من را" زن سبیل دار "بنامند.

وی گفت چندین شعار برای خود انتخاب کرده‌است: من دیگر موهایم را اصلاح نخواهم کرد، نه به رضایت جامعه، نه به انطباق با معیارهای خاص، نه به خواسته‌های جبری مردان...

"الدینا" هر چند از رفتارهای زشتی مواجه شده‌است، اما همین شرایط این امکان را به او می‌دهد که بفهمد چه کسی به او علاقه واقعی دارد.


عکس دختر 21 ساله بدون سبیل

عکس دختر 21 ساله بدون سبیل

او اضافه می‌کند: به نوعی من اعتماد به نفس بیشتری دارم، زیرا دیگر از ظاهر متفاوت نمی‌ترسم و فهمیدم که به طور کلی می توانم انتخاب های سنتی کمتری داشته باشم. به جای اینکه زمان زیادی را برای تراشیدن ریش تلف کنم ، اکنون تصمیم گرفته ام روی اهداف شغلی‌ام تمرکز کنم.

وی گفت: چرا جامعه مردی را می پذیرد که سبیل خود را نمی‌تراشد؟ اما زنان نباید بیرون بروند مگر اینکه ابروهایشان را تمیز کرده باشند و به باشگاه نروند مگر اینکه پاهایشان تراشیده و تمیز باشد.
من می‌خواهم این پیام را انتقال دهم که همه ما متفاوت هستیم و این اشکالی ندارد، هیچ درست یا غلطی وجود ندارد.

هر شخص صرف نظر از جنسیت باید حق داشته باشد آنچه را دوست دارد با ظاهر خود انجام دهد... آنچه را که برای شما مناسب است انجام دهید و آنوقت دوستانی برایتان خواهد ماند که متناسب با شخصیت شما باشند. الدینا تصمیم گرفته که از زندگی خود راضی باشد و این کار را با خلاص شدن از شر موچین و تیغ خود انجام داد.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir