ماجرای عجیب معتاد شدن مار پیتون 2 متری
شاید باور نکنید اما یک مار پیتون 2 متری بخاطر حضور در یک کارگاه تولید مواد مخدر معتاد شده بود

معتاد شدن یک مار پیتون دومتری

مار معتاد 183سانتیمتری در حالی سر از مرکز ترک اعتیاد درآورد که سال گذشته، وقتی که نیروهای پلیس استرالیا به یک کارگاه تولید مواد مخدر یورش بردند، انتظار داشتند چندین کیلو کریستال، وسایل مربوط به ساخت مواد مخدر و مقدار زیادی پول نقد پیدا کنند. اما، وقتی که نیروهای امنیتی داشتند محل را می گشتند، یک مار پیتون 183 سانتیمتری هم پیدا کردند که همه نشانه های معتاد بودن را نشان می داد. به نظر می رسد که گازها و ذره های شیمیایی و مواد مخدر از طریق تماس با پوست مار، وارد جریان خون او شده بود.

هفت ماه پس از آن ماجرا ، حالا این مار معتاد "پرخاشگر” با کمک "هم سلولی ها” در مرکز اصلاحی در سیدنی اعتیادش را ترک کرده و رفتارش هم دوباره عادی شده است و البته در این مدت 14 زندانی که بخشی از یک برنامه دولتی ویژه برای محافظت کردن از حیات وحش هستند ، مسئولیت بهبود مار پیتون را بر عهده داشتند.


البته این مار معتاد تنها حیوانی نیست که در زندان جان مورونی آب خنک می خورد. بلکه در این مرکز از 250 حیوان – شامل کانگورو، والابی، وامبت و انواع پرنده های محلی – مراقبت می شود.
این برنامه نزدیک به 20 سال قدمت دارد و به گفته مسئولان زندان علاوه بر بهبود دادن حیات وحش، در اصلاح رفتار حیوان هم نقش مهمی دارد. به گفته ایوان کالدلر، مدیر زندان، "فراهم کردن فرصتی برای زندانی ها که بتوانند در آن مسئولیت مراقبت از یک حیوان را ر عهده بگیرند، یک نکته بسیار مثبت و موثر در تغییر دادن رفتار آن ها است.”


اما، مار معتاد این داستان همچنان بخشی از یک پرونده قانونی است و به همین دلیل هویت و نام او اعلام نشده و باید همچنان مدتی در زندان باقی بماند. قرار است پس از برگزاری جلسه های محاکمه در دادگاه و اختتام یافتن این پرونده، مار هم از زندان آزاد و به محلی جدید منتقل شود.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir