شهریورماه سال 85، یک مرد 36 ساله به نام «محمد» که مهندس هوا- فضا بود و از بیماری نارسایی کلیه رنج می‌برد در فهرست متقاضیان کلیه سالم یکی از بیمارستان‌های تهران...

شهریورماه سال 85، یک مرد 36 ساله به نام «محمد» که مهندس هوا- فضا بود و از بیماری نارسایی کلیه رنج می‌برد در فهرست متقاضیان کلیه سالم یکی از بیمارستان‌های تهران قرار گرفت. این مهندس برای انجام آزمایش بستری شد و پزشکان سلامت وی را برای پیوند کلیه تایید کردند. در حالی که این مرد در انتظار اهداکننده کلیه بود مرد جوانی به نام یزدان با داشتن برگه‌های آزمایش و اطمینان از سلامت کامل به همان بیمارستان رفت و آمادگی خود را برای اهدای کلیه‌اش اعلام کرد. مهندس جوان و یزدان روی تخت بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفتند و کلیه به ارزش 3 میلیون تومان فروخته شد.پس از گذشت 17 ماه از پیوند کلیه، مهندس جوان دچار ضعف عمومی شد و وقتی برای آزمایش به پزشک مراجعه کرد راز هولناکی فاش شد!!
نتیجه آزمایشات نشان می‌داد که این مرد به بیماری ایدز مبتلا شده و علت آن عمل جراحی و گرفتن کلیه از یک بیمار ایدزی بوده است! چند ماه پس از این حادثه مهندس جوان تسلیم مرگی تلخ شد و راز تکان‌دهنده‌ای برملا شد.
همسر این مهندس نیز به بیماری ایدز مبتلا شده بود و او هم باید برای مرگ لحظه‌شماری می‌کرد. در تحقیقات از مسؤولان پزشکی روشن شد که یزدان، کلیه‌فروش ایدزی برای اینکه راز بیماری‌اش فاش نشود، برادرش را به جای خود برای آزمایش خون معرفی کرده بود و نتیجه آزمایش را به نام خود نزد مسؤولان بیمارستان برده و تحت عمل پیوند قرار گرفته بود.
با توجه به اینکه خانواده کلیه‌فروش ایدزی از ترفند هولناک وی اطلاع داشتند آنها نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند. یزدان، اهداکننده روی تخت بیمارستان به علت 2 بیماری خطرناک جان باخت.
با مرگ قاتل پرونده، «بهمن» پدر وی بازداشت شد اما فربد برادر قاتل فراری بود و هیچ‌کس از مخفیگاه وی اطلاعی نداشت.
بهمن، پدر کلیه‌فروش ایدزی صبح دیروز به اتهام معاونت در قتل پای میز محاکمه رفت. همسر مقتول که او هم به بیماری ایدز مبتلاست به طرح شکایت از خانواده مرد شیاد پرداخت و گفت: من نگران تنها دخترم هستم که حسرت داشتن پدر و مادر به دلش خواهد ماند. این خانواده شیاد به ما گفتند که می‌خواهند پول دیه بدهند، برای همین کلیه پسر خانواده را فروختند تا مرد زندانی را آزاد کنند اما زندگی ما را سیاه کردند.
برادر مقتول نیز با گریه گفت که نزد وزیر کشور رفته و با پیگیری، قانون اهدای عضو را تغییر داده است. وقتی بهمن پشت تریبون ایستاد، منکر اتهام معاونت در قتل شد و گفت که از بیماری پسرش اطلاعی نداشته است. وی در حالی خود را بی‌گناه دانست که در بازپرسی ادعا کرده بود پسرش در اثر اعتیاد و خالکوبی به ایدز مبتلا شده است و با ارائه برگه‌های پزشکی این پسر از محل کار خود وام گرفته است. این مرد جوان باید به اتهام معاونت در قتل 10 سال پشت میله‌های سلول بماند و تحقیقات برای دستگیری متهم فراری این پرونده همچنان ادامه دارد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: hamseda.ir
 
مطالب جالب دیگر:
سوپر مدل و مانکن معروف در هتل خودش را دار زد!! (+عکس)
عکس‌های اولین گروه تماما دخترانه موسیقی پاپ در ایران!!
حضور معروف ترین بازیگران زن سینما در کنسرت حمید عسگری! (عکس)
دختر نابغه ایرانی در آلمان، باهوش‌تر از همه!! (+عکس)
مردی که 6ماه خواب است و 6ماه بیدار!!
ساخت ساختمانی شبیه پلی استیشن برای عاشقان PS3! (+عکس)
10نکته‌ای که درباره پول نمی‌دانستید!؟
مسخره کردن برنامه‌های فارسی وان در کنسرت گروه آریان! (+عکس)
رسوایی جنسی زن60ساله نخست وزیر با پسر 19ساله!! (+عکس)
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X