یک ببر ترسوی ساکن باغ وحشی در انگلیس که از ترس از ارتفاع رنج می برد به...

یک ببر ترسوی ساکن باغ وحشی در انگلیس که از ترس از ارتفاع رنج می‌برد به مدت 48 ساعت بالای یک نردبان چند سطحی سر کرد تا بر ترس خود غلبه کند.
شیر بی دل و جرأت داستان قدیمی‌"شهر جادوگر اوتز" را به یاد می‌آورید که از یک پل متحرک عبور کرد و جادوگر اوتز برای آن یک قلب پارچه ای درست کرد که تا به شیر نشان دهد که شجاع است. به تازگی از انگلیس خبر رسیده است که "شیر بی دل و جرأت شهر جادوگر اوتز" یک پسر عمو دارد که سرگذشت زندگی آن به یکی از خواندنی ترین ماجراهای خبری روزهای اخیر در اینترنت تبدیل شده است.
 
 
بی شک همه می‌دانند که گربه ها رابطه خوبی با شنا و آب ندارند اما از مهارت ویژه ای در بالا رفتن از ارتفاع برخوردارند. این درحالی است که پسر عموی "شیر داستان شهر جادوگر اوتز" ترس از ارتفاع دارد.
این پسر عمو که یک ببر بنگال نر چهار ساله بسیار زیبا با 170 کیلوگرم وزن است "تنویر" نام دارد. تنویر در باغ وحش "مزرعه کشتی نوح" در "روکسال" واقع در شمال سامرست انگلیس زندگی می‌کند.
این ببر از مدتها قبل دچار ترس از ارتفاع بود و به شدت از بالا رفتن از درخت و ارتفاع واهمه داشت. به همین منظور مسئولان این باغ وحش تصمیم گرفتند نقش "جادوگر اوتز" را بازی کنند و برای آن یک "قلب پارچه ای" درست کنند تا به این ترتیب بتوانند شجاعت را به آن بازگردانند.
 
 
در این مورد، "قلب پارچه ای" در حقیقت نوعی "نردبان چند سطحی" بود که مسئولان باغ وحش آن را در محوطه نگهداری تنویر قرار دادند. ببر از آن بالا رفت و به دلیل ترس از ارتفاع و سرگیجه تقریبا به مدت 48 ساعت در ارتفاع حدود 5 متری از زمین تقریبا بی حرکت باقی ماند.
پس از دو روز گرسنگی، سرگیجه و ترس از ارتفاع مسئولان باغ وحش به آن تکه های لذیذی از گوشت تازه دادند و پس از آنکه حالش کمی‌بهتر شد توانستند تنویر را متقاعد کنند که از نردبان پایین بیاید.
 

 

 
براساس گزارش دیلی میل، این ببر سرانجام موفق شد بر ترس از ارتفاع غلبه کند و به راحتی و با اطمینان و شجاعت از یک سکو بر روی سکوی دیگر نردبان چند سطحی پایین بیاید.
به گفته مقامات این باغ وحش، اولین نشانه های ترس از ارتفاع در این ببر در 12 ماهگی آن ظاهر شد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
دختر 17ساله آمریکایی؛ دختری که دل شیر دارد!! (+عکس)
مدل جدید حجاب والت دیسنی برای زنان کارمند مسلمان! (+عکس)
مرگ موقت بجای بیهوشی در جراحی!
گزارشی خواندنی از حیوانات نظامی در طول تاریخ جنگ‌های انسانی!
تصاویر بهنوش بختیاری و مادرش!!
زنم را کشتم چون بعد از من تنها می‌ماند!!
10مورد از گران‌ترین دوچرخه‌های دنیا! (+عکس)
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X