کبد چرب به عنوان شایع ترین بیماری مزمن در ایران مطرح می شود که عدم درمان آن مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت، در ادامه یک داروی گیاهی موثر برای درمان کبد چرب معرفی می شود

 درمان کبد چرب با این داروی گیاهی

از اعمال کبد می توان به پالایش و ذخیره سازی خون، ذخیره و متابولیسم کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها، هورمون ها و مواد شیمیایی خارجی، تولید صفرا، ذخیره سازی ویتامین ها و آهن و همچنین تولید فاکتورهای انعقادی اشاره کرد.

گیاه آرتیشو یا کنگر فرنگی با نام علمی Cynara scolymus دارای ترکیبات شیمیایی شناخته شده جهت حفظ سلامت کبد و ترمیم سلول های کبدی به شمار می رود.

این گیاه غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان بوده که با حذف رادیکال های آزاد و ممانعت از اکسیداسیون و تجمع چربی ها در سلول های کبدی باعث حفاظت این عضو در برابر بیماری هایی چون کبد چرب خواهد شد.

کبد چرب یک واژه کلی برای اشاره به جمع شدن چربی در کبد است. وجود چربی در کبد طبیعی است اما اگر میزان آن بیشتر از 5 تا 10 درصد وزن کل کبد شود فرد به بیماری کبد چرب دچار شده است. چاقی، دیابت و ژنتیک از عوامل مستعدکننده فرد برای ابتلا به این بیماری هستند.

این بیماری قابل کنترل می باشد اما در صورتیکه جدی گرفته نشود عوارض جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. شرکت داروسازی دینه ایران با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تولید داروهای گیاهی، گیاه کنگرفرنگی را در مزارع اختصاصی خود پرورش و از عصاره آن قرص سینارکول را تهیه نموده است.

قرص سینارکول از بهترین داروهای ممانعت کننده از سیر پیشرفت کبد چرب به سمت فیبروز کبدی و در نهایت سیروز کبدی می باشد.

این قرص علاوه بر عصاره آرتیشو، حاوی زردچوبه است که با دارا بودن اثرات بسیار قوی آنتی اکسیدانی، در رفع اختلالات صفراوی و کبدی نیز کاربرد دارد. قرص سینارکول را جهت کاهش کلسترول خون، سوء هاضمه، نفخ و احساس سنگینی بعداز خوردن غذا نیز می توان تجویز نمود. خاصیت صفراآور قرص سینارکول باعث رفع احساس سنگینی و سوء هاضمه بعد از خوردن غذا خواهد شد.

همچنین نتایج مطالعات علمی حاکی از آن است که عصاره آرتیشو باعث کنترل علائم در سندرم روده تحریک پذیر(IBS) و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا می شود. قرص سینارکول می تواند در بهبود برخی جوش های پوستی، ریزش مو و حساسیت های با منشا کبدی موثر باشد.

با توجه به اینکه در دنیای صنعتی امروز انواع سموم از طریق آب و مواد آلوده و همچنین تغذیه نامناسب وارد بدن شده و منجر به آسیب کبد می شود لذا توصیه ما به شما استفاده از قرص سینارکول جهت حفظ سلامت کبدتان می باشد.

قرص گیاهی سینـارکول مفید برای:

  • کنترل کبـد چرب
  • تقویت وبهبود عملکرد کبـد
  • کاهـــش کلسترول
  • رفع سوء هاضمه

بیشتر بدانید : موثرترین راه درمان کبد چرب

بیشتر بدانید : علائم کبد چرب را بشناسید

بیشتر بدانید : 4 قدم موثر برای درمان کبد چرب

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatnews.com


 
 

 
X