راهکارهایی برای تسکین کمر درد
کمر درد نوعی مشکل شایع است که راه هایی مانند ورزش کردن می تواند کمی درد آن را کاهش دهد

چگونه درد کمر را درمان کنیم؟

 درست بنشینید

طرز نشستن نادرست می‌تواند باعث بروز کمردرد و حتی تشدید آن شود، به خصوص اگر لازم باشد به مدت طولانی بنشینید. برای بهبود کمر درد توصیه می‌شود هنگام کار با رایانه  روی صفحه کلید خم نشوید، صاف بنشینید و بدن تان را به صندلی تکیه بدهید. بهتر است یک بالش یا یک پارچه رول شده روی صندلی قرار دهید و سپس روی آن بنشینید همچنین توصیه شده است که هنگام نشستن پاها را روی زمین قرار دهید.

بیشتر بدانید : طرز صحیح نشستن پشت کامپیوتر

 از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید

استفاده منظم از کمپرس یخ روی مناطقی از کمر که درد می‌کند می‌تواند درد و التهاب ناشی از آسیب را کاهش دهد. لازم است این کار را چندین بار در روز ،  هر بار حداکثر ۲۰ دقیقه انجام دهید، برای این که یخ پوست تان را اذیت نکند ، می‌توانید آن را داخل یک حوله نازک قرار دهید. پس از چند روز استفاده از کمپرس سرد، به منظور افزایش جریان خون در منطقه آسیب دیده و شل شدن عضلات از کمپرس گرم استفاده کنید. علاوه بر این، به منظور تسکین درد می‌توان حمام آب گرم را هم امتحان کرد.

 ورزش کنید

دراز کشیدن به مدت طولانی، می‌تواند کمر درد را تشدید کند و عوارض دیگری هم  به دنبال داشته باشد. بنابراین هرگز به منظور کاهش درد خود در تختخواب نمانید و فعالیت فیزیکی داشته باشید. ورزش کردن، مؤثرترین راه برای تسکین سریع کمر درد در نظر گرفته شده است. شنا کردن و  پیاده‌روی می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

بیشتر بدانید : ورزش های مفید برای کمردرد شما

بیشتر بدانید : برای درمان کمر درد باید به کدام متخصص مراجعه کنید؟

بیشتر بدانید : انواع کمر درد و نشانه های کمر درد خطرناک

بیشتر بدانید : مهم ترین دلیل کمر درد که فکرش را نمی کنید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :khorasannews.com