بزرگترین مانع کاهش وزن که هیچ ربطی به تغذیه ندارد
 رسیدن به هدفتان برای کاهش وزن نیاز به ممارست، اراده و قربانی کردن خیلی چیزها دارد.

بزرگترین مانع لاغری

نیازی به گفتن نیست که از دست دادن وزن چقدر سخت است. مهم نیست از چه روشی برای کاهش وزن استفاه کنید، رژیم غذایی، ورزش یا ترکیب هر دو .

رسیدن به هدفتان برای کاهش وزن نیاز به ممارست، اراده و قربانی کردن خیلی چیزها دارد.

ولی به گفته دکتر آدرا ویلسون Audra WilsonAudra Wilson متخصص تغذیه و طب مکمل در مرکز جراحی کاهش وزن بیمارستان دلنور، بزرگترین مانع شما در رسیدن به کاهش وزن پرخوری یا تسلیم شدن در مقابل خوردن یا انجام ندادن منظم ورزش نیست.

در واقع اصل مشکل شما در نرسیدن به هدف کاهش وزن کاملا ذهنی است.

بزرگترین مانع برای بسیاری از افراد این است که تصور می کنند کاهش وزن باید سریع باشد و بلافاصله بعد از  شروع برنامه کاهش وزن باید شاهد تغییراتی که می خواهید باشید و از طرفی تصور می کنید که برای رسیدن به نتیجه نیاز نیست عادت های روزانه تان را تغییر دهید.

هر دوی این توقعات کاملا غیر واقعی است و از راههای مختلف می تواند به شما آسیب برساند.

تصور این که وزنتان باید به سرعت کاهش پیدا کند منجر به پیدا کردن یک راه راه سریع و موقتی می شود. مثلا به این فکرمی کنید که یک ماه مقدار کالری مصرفیتان را پایین می آورید تا به نتیجه دلخواهتان برسید و سپس به محض اتمام این یک ماه دوباره به عادت ها ناسالم گذشته برمی گردید.

بیشتر بدانید : باورهای غلطی که مانع از کاهش وزنتان می شود

بیشتر بدانید : هورمون کورتیزول مانع بزرگی برای کاهش وزن است!

بزرگترین مانع کاهش وزن که هیچ ربطی به تغذیه ندارد

این روش نمی تواند وزنتان را برای طولانی مدت کاهش دهد. کاهش وزن ماندگار و همیشگی با تغییرات موقتی در رژیم غذایی و برنامه ورزشی ایجاد نمی شود. بلکه باید تغییرات سالم در سبک زندگیتان را به صورت دائمی ایجاد نمایید.

انتظار کاهش وزن سریع معمولا باعث ناامیدی افراد می شود در نتیجه قبل از این که تاثیر عادت های سالم را بر روی تناسب اندام خود ببینند، ناامید شده و به روال قبلی باز میگردند.

کاملا قابل درک است که اگر در مدت زمان مورد انتظارتان به نتیجه ای که در نظر گرفته اید، نرسید، با خودتان بگویید به هر حال که این همه زحمت نتیجه ای نداشت چرا خودم را اذیت کنم؟

روند واقعی کاهش وزن زمان بر است و باید به طور کامل از رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پیروی کنید تا نتیجه بگیرید و قرار نیست یک شبه خوش اندام شوید.

شما قبل از شروع فرایند کاهش وزن باید ذهنتان را آماده کنید که از این به بعد قرار است روش زندگی متفاوتی داشته باشید. شاید نیاز نباشد تغییرات خیلی زیادی در سبک زندگی خود بدهید ولی باید تغییراتی ایجاد کنید که بتوانید در تمام طول زندگی به آن ها پایبند بمانید.

مسلما این تغییرات کار راحتی نخواهد بود. ترک عادت هایی که تا امروز داشته اید و باعث افزایش وزنتان شده بسیار سخت است ولی همین که بدانید رسیدن به نتیج زمان می خواهد و خودتان را آماده کنید به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید در مسیر کاهش وزنتان گام بردارید و قدرت لازم برای داشتن یک سبک زندگی سالم را بدست آورید.

بیشتر بدانید : کاهش وزن با 16 تقلب ساده!!

بیشتر بدانید : کاهش وزن با این نکات کلیدی، به جز ورزش یا رژیم غذاییتهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ