درمان عفونت قارچی واژن با مواد طبیعی و در خانه
 عفونت قارچی واژن یکی از معضلاتی است که به دلایل مختلف گریبانگیر بسیاری از خانم ها می شود، اما توصیه می شود قبل اینکه به سمت مصرف داروهای شیمیایی بروید، روش های طبیعی را امتحان کنید

درمان خانگی عفونت قارچی واژن 

اگر برای اولین بار دچار علایم عفونت قارچی واژن شده‌اید، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. اما اگر به طور مکرر دچار این مشکل می‌شوید می‌توانید از سایر روش‌های ایمن برای درمان یا پیشگیری از عود مجدد عفونت استفاده کنید.

طبق اعلام کلینیک مایو، در کنار مراقبت‌های پزشکی، برخی درمان‌های مکمل هم می‌تواند کمک کننده باشد. در ادامه با برخی درمان‌های خانگی درخصوص عفونت قارچی واژینال آشنا می‌شوید.


ماست یونانی

به نوشته مجله شیمی درمانی ضد میکروبی، ماست ماده غذایی پروبیوتیکی است که حاوی باکتری لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس است. خوردن این باکتری زنده می‌تواند به ایجاد یک محیط واژینال سالم و درمان رشد بیش از حد باکتری کاندیدا آلبیکنس کمک کند.

گزینه ایده‌آل، ماست یونانی ساده است زیرا حاوی قندهای اضافه ای که می‌تواند باعث رشد قارچ کاندیدا شود، نیست.

بیشتر بدانید : فواید ماست یونانی


روغن نارگیل

روغن نارگیل کاربرد زیادی در درمان عفونت‌های قارچی دارد. این روغن که از گوشت نارگیل تهیه می‌شود، دارای خاصیت ضد قارچی است و مانند یک داروی طبیعی عمل می‌کند. روغن نارگیل را می‌توان به طور مستقیم در ناحیه‌ای که دچار عفونت شده مصرف کرد. حتما توجه داشته باشید از روغن خالص و ارگانیک برای درمان عفونت واژن استفاده کنید.

بیشتر بدانید : خواص روغن نارگیل برای سلامت


سرکه سیب

سرکه سیب یک داروی خانگی خوب برای مشکلات سلامت متعدد از جمله عفونت‌های قارچی است. برای استفاده از خواص ضد قارچی سرکه سیب، نصف فنجان از این ماده را به آب گرم وان حمام اضافه کنید و حدود 20 دقیقه داخل آن قرار بگیرید. این اسید می‌تواند به از بین بردن میکروارگانیسم‌های مضر کمک کند.

بیشتر بدانید : خواص سرکه سیب + یکی از ضررهای سرکه سیب که نمی دانستید


سیر

آیا می‌دانید که سیر می‌تواند به طور موثر باکتری کاندیدا را از بین ببرد؟ هرچند تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است، با این حال شما می‌توانید از تاثیرات این ماده غذایی برای درمان عفونت قارچی استفاده کنید.

اگر سیر بیشتری به رژیم غذایی خود بیفزایید، متوجه خواهید شد که به لطف خواص ضد باکتری این ماده غذایی، عفونت قارچی سریع تر از بین می‌ رود و شما از ابتلای دوباره به آن در امان می‌مانید.

بیشتر بدانید : اگر روزانه یک حبه سیر بخورید این اتفاقات خوب در بدن شما می افتد


ویتامین C

ویتامین C که به اسید اسکوربیک هم معروف است، خواص ضد میکروبی دارد. برای درمان عفونت قارچی، می‌توانید میزان ویتامین C مصرفی تان را افزایش دهید. این کار نه تنها به توقف رشد بیش از حد کاندیدا کمک می‌کند بلکه به طور کلی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.


بیشتر بدانید : کاندیدیاز؛ عفونت قارچی زنانه: پیشگیری و درمان

بیشتر بدانید : درمان عفونت قارچی واژن با جوش شیرین مفید است یا مضر؟

بیشتر بدانید : 7 عادت بد روزانه که باعث عفونت قارچی می شود

بیشتر بدانید : اشتباهاتی که باعث عفونت واژن در زنان می شود


گردآورِی: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/ealth
منبع: khorasannews.com