چطور می توان رشد موها را بدون کمک گرفتن از مواد شیمیایی بیشتر کرد
 همیشه برای تقویت رشد موها نیاز نیست سراغ روش های شیمیایی بروید

 رشد طبیعی موها بدون استفاده از مواد شیمیایی

فولیکول‌های موی انسان از زمان تولد تا مرگ به تعداد مشخص روی سر و بدن وجود دارد. حدود ۵ میلیون فولیکول مو در سطح بدن و حدود ۱۰۰ هزار مختص موهای سر هستند. همزمان با افزایش سن بعضی فولیکول‌ها تولید مو را متوقف می‌کنند، همین موضوع سبب کم شدن موها در سنین بالا می‌شود.  در ادامه به روش‌های تقویت رشد مو بدون نیاز به مواد شیمیایی اشاره می کنیم :

موهایتان را ماساژ دهید

ماساژ دادن موها با روغن‌ها و ماسک‌های طبیعی یکی از راهکارهای طبیعی و آسان در خصوص تحریک فولیکول‌های مو برای کاهش ریزش شدید مو، رشد مجدد موها و افزایش ضخامت آن‌هاست. هر روز زمانی را به ماساژ موها اختصاص دهید. ماساژ موها علاوه بر کمک به رشد مجدد و سریع موها، استرس و اضطراب را هم از شما دور می‌کند.

از آلوئه‌ورا استفاده کنید

آلوئه‌ورا یک ماسک طبیعی و موثر برای توقف کاهش شدید مو، رشد مجدد موهایی سالم و زیبا و درمان کم‌پشتی موهاست. این گیاه علاوه بر تاثیری که بر نرمی و صاف شدن موها دارد، سبب کاهش شوره سر و اصلاح فولیکول‌هایی می‌شود که احتمالا به دلیل چربی پوست سر مسدود شده‌اند. می‌توانید هفته‌ای یک ‌بار ژل موجود در برگ‌های آلوئه ورا را با قاشق جدا کنید و مستقیما روی موها بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

بیشتر بدانید : چند باور غلط راجع به بهداشت مو

بیشتر بدانید : علت ریزش مو چیست زمانی که ژنتیک هیچ تقصیری ندارد؟

بیشتر بدانید : به شامپویتان نمک اضافه کنید تا مشکلات موهایتان را حل کنید!

بیشتر بدانید : اطلاعاتی که موی سر در مورد سلامت می دهد!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com