تاثیر کرونا بر تمام بخش های بدن است، از قلب تا کبد
هر روز که می گذرد دانشمندان اطلاعات بیشتری در مورد ویروس کرونا کسب می کنند، در ابتدا تصور می شد کرونا فقط بر روی ریه تاثیر می گذارد، اما اکنون گفته می شود که کرونا بر روی تک تک اندام داخلی و حتی پوست تاثیر می گذارد

تاثیر کروناویروس بر تمام بخش های بدن

دکتر مسعود مردانی،استاد دانشگاه شهید بهشتی، درباره تایر ویروس کرونا بر بخش های مختلف بدن گفت: با شیوع ویروس کرونا، در ابتدا تصور می‌شد علائم این بیماری تب، سرفه و تنگی نفس هستند، اما با افزایش آمار مبتلایان، دیده شد برخی بیماران علائم دیگری مانند کهیر در بدن خود دارند.

بیشتر بدانید : علائم بیماری کرونا به روز شد،از اختلال حس بویایی تا سردرد خیلی شدید

همچنین علائم جلدی دیگری در سراسر بدن بیماران مشاهده شد؛ بنابراین ارتباط ویروس کرونا با این علائم محرز شد. حالا پس از گذشت بیش از دو ماه، پژوهش‌ها نتایج جدیدی به همراه دارند که نشان می‌دهد این ویروس بر تمام بدن فرد مبتلا اثر می‌گذارد.

بر اساس نتایج آخرین تحقیقات در اسپانیا، مشخص شد این ویروس علاوه بر علائمی که از قبل شناخته شده بودند، علائم دیگری مانند کهیر، زخم و حتی سکته مغزی و قلبی به همراه دارد.

کووید ۱۹، یک بیماری‌ای است که همه اعضای بدن را درگیر می‌کند؛ این ویروس باعث ایجاد زخم و قرمزی روی انگشت‌های پا، درگیری در ریه، بزرگی قلب و سکته، سکته مغزی، کهیر روی پوست، نارسایی کلیه، یرقان در کبد، اسهال، تهوع و بی اشتهایی در معده و در بینی باعث اختلال حس بویایی و چشایی شود.

این علائم می‌تواند یک جا و به صورت تکی در مبتلایان بروز پیدا کند. همچنین اگر شخص بیمار، بهبود یابد این علائم کاملا از بین می‌روند.

بیشتر بدانید : باز هم از علائم احتمالی ابتلا به کرونا: مشکلات پوستی!

بیشتر بدانید : علائم عصبی کرونا چیست؟ از سرگیجه تا کم شدن حس بویایی

بیشتر بدانید : آخرین یافته های مربوط به کرونا، از علائم تا خطر آن برای کم کاری تیروئید

بیشتر بدانید : چشم صورتی یکی از علائم کرونا

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mizanonline.com