تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک این ویتامین
با مصرف به اندازه ویتامین E می توانید کمک شایانی به تقویت سیستم ایمنی بدن خود بکنید

سیستم ایمنی خود را به کمک این ویتامین تقویت کنید

تولید ویتامین E در بدن امکان پذیر نیست، به همین دلیل برای تأمین ویتامین E مورد نیاز بدن باید، مکمل های غذایی یا غذاهای را استفاده کرد که سرشار از این ویتامین باشند، ویتامین E در انواع آجیل ها، روغن های گیاهی و برخی سبزیجات موجود است.

 ویتامین E باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از پیری زودرس پوست می شود، این ویتامین برای داشتن بینایی سالم نیز بسیار مؤثر است، البته مصرف بیش از حد ویتامین E خطرناک بوده و برای سلامتی شخص عوارض دارد.

 ویتامین E در روغن زیتون، دانه آفتابگردان، بادام، فندق، بادام زمینی، انبه، اسفناج، بروکلی، آووکادو، کیوی و گوجه فرنگی به وفور وجود دارد، با استفاده از این خوراکی ها می توان ویتامین E بدن را تأمین کرد و در صورت کمبود باید از مکمل های دارویی استفاده شود.

 استفاده از ویتامین E برای تنظیم کلسترول خون و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مفید بوده و جهت مبارزه با رادیکال‌های آزاد و پیشگیری از سرطان نیز می توان از این ویتامین استفاده کرد.

ویتامین E برای سلامت پوست و مو، کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی، تنظیم هورمون‌ها و کمک به کم کردن وزن، تقویت بینایی، پیشگیری از بیماری آلزایمر، کاهش خطر ابتلا به سرطان و تقویت درمان دارویی، افزایش استقامت فیزیکی و قدرت ماهیچه‌ها و کمک به رشد جنین در دوران بارداری نیز بسیار مفید بوده است.

بیشتر بدانید : سیستم ایمنی بدن تحت تاثیر عوامل عجیبی آسیب می بیند!

بیشتر بدانید :  باورهای اشتباه در مورد سیستم ایمنی

بیشتر بدانید : وقتی سیستم ایمنی ضعیف می شود چه علائمی مشاهده می کنید؟

بیشتر بدانید :  7 توصیه برای تقویت سیستم ایمنی بدن

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:behdasht.news