بدن ما برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده است. اما زندگی مدرن امروزه باعث شده است که ما بیشتر وقت خود را در بی تحرکی ....

 

علت بیماریها:

همانطور که گفتیم در این روش معتقدند که بسیاری از بیماریها در نتیجه اختلال در سیستم عصبی ایجاد می‌شود.این اختلالات به وسیله به هم ریختن ساختمان طبیعی اسکلت وعضلات به وجود می‌آید و می‌توانند قسمتهای مختلفی از بدن را دچار بیماری کنند.

جابه جائی( دررفتگی) خفیف مفصل می‌تواند در یک مفصل طبیعی اتفاق بیافتد.

 (این نوع از دررفتگی با چیزی که ما به عنوان دررفتگی مفصل می‌شناسیم متفاوت است و یک مفصل، حتی با ظاهر و عملکرد کاملا طبیعی،  می‌تواند دچار این ضایعه شده باشد).

بدن ما برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده است اما زندگی مدرن امروزه باعث شده است که ما بیشتر وقت خود را در بی تحرکی بگذرانیم مانند نشستن پشت میز، در ماشین، یا حتی در منزل و این وضعیتها باعث کشش غیر طبیعی ستون مهره ها شده و ستون مهره ها از وضعیت طبیعی خود جابه جا می‌شود.

در چنین وضعیتی ستون فقرات انعطاف خود را از دست می‌دهد علاوه بر این، تغذیه نادرست، آلودگی هوا و استرس های مزمن بر روی سیستم اعصاب اثر گذاشته و باعث عملکرد ناقص آن درست در زمانی می‌شود که بدن برای جبران آسیب های وارده نیاز به عملکرد درست این دستگاه دارد.این خود باعث شیوع بیماریهای مزمن و تحلیل برنده ای شده است که ما امروز با آن مواجه می‌شویم.

آثار کایروپرکتیک:

بهترین تاثیر و اثربخشی کایروپرکتیک بر روی کمردرد حاد، درد گردن و سردردهای ناشی از استرس است. برخی از شواهد نشان می‌دهند که در این موارد روش کایروپرکتیک حتی از درمانهای مرسوم طبی هم موثرتر است.بیشترین اثر کایروپرکتیک بر روی اختلالات عضلانی و اسکلتی مانند صدمات به تاندون ها رباط ها است.همانطور که قبلا گفتیم روش کایروپرکتیک بر روی کمردرد به خصوص درد قسمتهای تحتانی کمر بسیار موثر است.

 این روش همین اثر را بر روی بیماری های گردن، سر و بازو، به خصوص میگرن و سردردهای میگرنی، سردردهای تنشی، سفتی گردن و کجی گردن دارد.نواحی دیگری که در خارج از محدوده ستون فقرات قرار دارند و این روش درمانی بر روی آنها اثربخشی خوبی دارد عبارتند از زانو ها، مچ، آرنج، مچ پا و سایر مفاصل.

کایروپرکتیک برای درمان بیماریهایی که تحت تاثیر عصب واگ هستند مانند گاستریت ( التهاب معده )، آسم، یا آلرژی ها باید اثربخشی کمی‌داشته باشد ولی شواهد نشان دادند که این روش حتی بر روی درمان این بیماریها هم موثر است.برای اثربخشی بیشتر، گاهی اوقات این روش را همراه با طب سوزنی انجام می‌دهند.

مطالعات بر روی حیوانات نشان داد که تحریک ستون فقرات با استفاده از کایروپرکتیک می‌تواند آثار زیادی از قبیل کاهش فشار خون و کاهش فعالیت کلیه و غدد آدرنال داشته باشد.همچنین این روش می‌تواند از طریق افزایش متابولیسم ( سوخت و ساز ) سلولهای خون باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی شود.  این فرایند می‌تواند در التهاب ها اثربخش باشد.

همچنین مشخص شد که اصلاح وضعیت ستون فقرات با استفاده از کایروپرکتیک می‌تواند سطح واسطه های التهابی ( پروستاگلندین ها ) را کاهش و بتا اندورفین ( کاهش دهنده های طبیعی درد ) را افزایش دهد، تمام این موارد حداقل باعث کاهش درد در بدن می‌شود.

موارد استفاده کایروپرکتیک :

روش کایروپرکتیک در موارد زیر قابل استفاده است :

* آرتریت (التهاب مفاصل )

* آسم

* کمردرد

 * شب ادراری

 * برونشیت

 * بورسیت ( التهاب کپسول مفصل )

 * سندرم تونل کارپ (بصورت دردهای تیر کشنده در ناحیه مچ دست )

* جابه جائی دیسک گردن

*  سندرم خستگی مزمن

 * سرفه

* سرگیجه

 * گوش درد

 * غش

*  سردرد

 * فشار خون بال

*  بیش فعالی

* اختلال هضم

 * کولیک اطفال

 * نازائی

 * مشکلات قاعده گی

* میگرن

 * اسکلروز مالتیپل

*  گرفتگی عضله

* نورالژی ( درد در ریشه عصب )

*  استئوپورز (پوکی استخوان )

 * دردهای مزمن

 * پنومونی

*  مشکلات بارداری

*  مشکلات یائسه گی

 * کشیده گی رباط و تاندون

 * درد سیاتیک

 * التهاب تاندون

*  بیماری التهاب مفصل فک
قسمت اول
قسمت دوم
 
تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ ـ دکتر حامد ترکمان
 اختصاصی سیمرغ      www.seemorgh.com/health
 

 

 

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X