دانشمندان معتقدند که مغز با احساس ترس موجب واکنشی مشابه هنگام احساس درد شده و ایجاد درد را تشدید می کند. در این میان نکته جالب آن است...



محققان در یافته اند که پیش بینی یا انتظار درد و به عبارتی ترس از درد می‌تواند به خودی خود درد را تشدید کند.

بوستون گلاب اعلام کرد: در یک آزمایش که قرار بوده به بسیاری از افراد مورد آزمایش شوک الکتریکی وارد شود افراد به علت ترس از اتفاقی که قرار است بیفتد پیش از ایجاد شوک احساس درد می‌کردند.

دانشمندان معتقدند که مغز با احساس ترس موجب واکنشی مشابه هنگام احساس درد شده و ایجاد درد را تشدید می‌کند. در این میان نکته جالب آن است که چنانچه در این حالت عاملی موجب پرت شدن حواس افراد شود احساس درد کمتری خواهند کرد .

دانشمندان برای افرادی که پیش از عمل جراحی یا مسائل مشابه به دلیل ترس دچار تشدید درد می‌شدند فیلم های سینمایی و مستند یا مسابقات فوتبال مورد علاقه شان را پخش کردند و با توجه به اینکه حواس آنها پرت شد درد کمتری احساس کردند.

به همین دلیل کارشناسان به افرادی که ترسهای شدید دارند یا قرار است مسائلی دردناک را متحمل شوند به ویژه در مورد بیماران ، توصیه می‌کنند که به جای تمرکز بر وضع و حالت ناراحت کننده فعلی یا آنچه قرار است اتفاق بیفتد حواس خود را معطوف به مورد دیگری سازند تا به دلیل تغییرات طبیعی بدن ، از شدت دردشان کاسته شود.
 
'گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:سلامت نیوز
 

 

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X