بيماری لوگريگ يا تصلب جانبی تضعيف كننده عضلات يك بيماری نورولوژيك پيش رونده استاين بيماری شامل تخريب پيش رونده سلولهای طناب نخاعی ....دانشمندان موفق به كشف شیوه نوینی برای تبدیل سلول‌های پوستی به نورون‌های حركتی شدند.

با این روش جدید، سلول‌های پوست در بیماران مبتلاء به «LOU GEHRIG» به اعصاب حركتی تبدیل می‌شوند كه به لحاظ ژنتیكی برای اعصاب خود بیمار قابل شناسایی هستند. به این ترتیب تعداد بی‌شماری از این نورون‌ها برای مطالعه در آزمایشگاه در اختیار دانشمندان قرار خواهد گرفت.

روش جدید به درك بهتر این بیماری و كشف روش‌های درمانی جدید و یا حتی تولید سلول‌های سالم كه بتوانند جایگزین سلول‌های بیمار شوند، منجر خواهد شد.

نتایج این تحقیق در نسخه آنلاین مجله ساینس منتشر شده است.

بیماری لوگریگ یا تصلب جانبی تضعیف كننده عضلات (ALS) كه اولین بار در سال 1869 توصیف شد، یك بیماری نورولوژیك پیش رونده است.

این بیماری شامل تخریب پیش رونده سلولهای طناب نخاعی است كه منجر به از دست رفتن تدریجی عملكرد عضلات می‌شود.

روش قبلی برای معالجه این بیماری عبارت از جابه جایی مواد ژنتیكی از یك فرد دهنده و جایگزینی آن با مواد ژنتیكی حاصل از سلول‌های پوست بیمار بوده است ‌كه با موانع اخلاقی و دیگر مشكلات مواجه بوده و ناكام ماند؛ اما در روش جدید این كار توسط سلول‌های پوستی خود بیمار صورت می‌گیرد تا اعصاب تحلیل رفته عضلات احیاء شود.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:سلامت نیوز

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X