این تغییر رنگ همچنین شما را نگران كرده و به این فكر می اندازد كه در چند قدمی سرطان پوست هستید.

در این شرایط مضطرب و وحشت زده نشوید بلكه در عوض با استفاده از هر یك از روش های طبیعی زیر و یا هر سه تای آنها در یك برنامه زمانی منظم می توانید پوست خود را ترمیم كرده و آفتاب سوختگی را درمان كنید.
سلامت نیوز :وقتی ناچار هستید برای انجام كارهای روزانه مدت زیادی را در ساعات آفتابی روز در فضای آزاد و زیر نور خورشید قرار بگیرید ناگزیر پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده و به گونه ای تغییر رنگ می دهد كه معمولا ناخوشایند است و آن را نمی پسندید.

این تغییر رنگ همچنین شما را نگران كرده و به این فكر می اندازد كه در چند قدمی سرطان پوست هستید. در این شرایط مضطرب و وحشت زده نشوید بلكه در عوض با استفاده از هر یك از روش های طبیعی زیر و یا هر سه تای آنها در یك برنامه زمانی منظم می توانید پوست خود را ترمیم كرده و آفتاب سوختگی را درمان كنید.

سه راه كار طبیعی
1-آلوئه ورا:
این گیاه همه فن حریف در واقع برای بهبود هر نوع سوختگی از جمله آفتاب سوختگی مفید است. یك برگ آلوئه ورا را باز كرده و ژل داخل برگ را روی ناحیه آفتاب سوخته بمالید. آرام بمالید تا ژل تاثیر خود را اعمال كند. ژل آلوئه ورا یك لایه محافظی روی پوست شما ایجاد می كند كه رطوبت آن را نگه می دارد و فرآیند بهبود آفتاب سوختگی آغاز می شود. در حین كار آب زیادی نیز بنوشید تا پوست شما دوباره آب كافی جذب كند.

2-بابونه: شاید هرگز تصورش را هم نكرده اید كه این چای خوش طعم بتواند به درمان آفتاب سوختگی شما كمك كند. برای بهره مند شدن از این خاصیت بابونه، چند قطره از عصاره این گیاه را داخل یك كاسه آب خنك بریزید. یك لیف تمیز را داخل این محلول خیس كنید و آن را به آرامی روی محل آفتاب سوختگی بمالید اگر تمام بدنتان دچار آفتاب سوختگی شده است می توانید همین محلول را در داخل وان درست كرده و مدتی در وان قرار بگیرید تا گیاه تاثیر خود را روی پوست بگذارد. همچنین اگر دچار آفتاب سوختگی در پلك های چشمانتان شده اید می توانید دو عدد تی بگ چای بابونه را با آب خنك خیس كرده و روی چشمهایتان نگه دارید.

3-حمام جوش شیرین: یك فنجان از این ماده پاكسازی كننده را داخل وان حمام حاوی آب خنك بریزید و درون وان قرار بگیرید. در این حالت پوست خود را مخصوصا وقتی شروع به پوسته پوسته شدن می كند مرتب مرطوب نگه دارید. نوبت بعد كه خواستید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد به خاطر داشته باشید كه لباس مناسب بپوشید و حتما از كرم ضد آفتاب استفاده كنید.

گردآوری  : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Tabnak.ir

مطالب پیشنهادی :
مراقب آفتاب سوختگی زمستانی باشيد
ضد آفتابها
فواید آلوئه ورا برای پوست
کرم های ضد آفتاب تاثیری در پیشگیری از سرطان پوست ندارد
چه فاكتورهایی در بروز سرطان پوست نقش دارند؟