مشاهده علائمی مانند دردهای شکمی، زردی و کاهش وزن برای بیماریابی ...

دردهای شكمی شایع‌ترین علائم بیماری‌های صفراوی است

یک متخصص گوارش گفت: دردهای شکمی، زردی و کاهش وزن در افراد بالای 50 سال از شایع‌ترین علائم بیماری‌های صفراوی و گوارشی است.

 دردهای شكمی شایع‌ترین علائم بیماری‌های صفراوی است

حسن رجبعلی یکی از سخنرانان پنجمین کنگره بیماریهای مجاری صفراوی و پانکراس در ایران اظهار داشت: از علائم شایع در بیماری‌های صفراوی و گوارشی می‌توان به دردهای شکم، زردی و خارش و در نهایت کاهش وزن در افراد میانسال به خصوص سنین 50 به بالا اشاره کرد.
 
وی افزود: تومورهای سرطان پانکراس امروز به دلیل روش‌های تشخیصی پیشرفته زودتر مورد تشخیص قرار می‌گیرند که در این راستا روش‌های درمانی آنان نیز با داروهای جدید با سهولت بیشتری صورت می‌پذیرد.
 
این متخصص گوارش ادامه داد: یکی از بیشترین مشکلات در جامعه این است که افراد دردهای شکمی خود را نوعی دردهای معمولی به حساب می‌آورند و در زمینه تشخیص و درمان بیماریهای صفراوی و گوارشی آگاهی‌های لازم را ندارند و این در حالی است که این افراد می‌توانند با مراجعه به پزشک عمومی و انجام سونوگرافی در تشخیص بیماریهای صفراوی و تومورهای سرطانی پانکراس اقدام کنند.
 
رجبعلی‌نیا بیان داشت: تشخیص بیماریهای صفراوی و گوارشی و تومورهای سرطانی بانکراس با روشهای تشخیصی جدید امروز زمانی زیادی در بر نخواهد داشت و درمان این بیماریها نیز در مراحل مختلف با سهولت انجام می‌شود.
 
این متخصص گوارش بیمارستان طالقانی با اشاره به اینکه در گذشته برای درمان تومورهای پانکراس مشکلاتی وجود داشت اما امروز با استفاده از داروهای جدید این مسئله برطرف شده است گفت:‌ باید یک نوع فرهنگسازی در زمینه آگاهی مردم در مورد علائم و نشانه‌های بیماری‌های گوارشی و صفراوی در سطح جامعه با حمایت از فوق تخصصان گوارش و آنکولوژیست‌ها در زمینه‌های تحقیقاتی در این گونه بیماریها صورت پذیرد.
 
این متخصص گوارش خاطرنشان کرد: بیماری‌های صفراوی و گوارشی یک نوع بیماری است که بیشتر در افراد سالمند شیوع پیدا می‌کند که در این راستا باید افراد جامعه از سنین 45 یا 50 سال به بعد با مشاهده علائم دردهای شکمی، زردی و کاهش وزن برای بیماریابی خود با مراجعه به پزشک و متخصصان گوارش اقدام کنند.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Farsnews.com
 
مطالب پیشنهادی :
التهاب در پروستات
علائم هشدار دهنده پروستات بزرگ
درمان سرطان پروستات با فلفل و گوجه فرنگی
تغذيه و سرطان پروستات
راه حلی برای جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X