اگر گرایش به محصولات بیو به طور کلی مفید باشد، نمی‌توان محصولات آرایشی بیو را بی ضرر دانست....

 

 بسیاری از افراد که پوست شان حساس است یا دچار آلرژی هستند، محصولات بیو را امتحان کرده اند ... و از ادامۀ این روند منصرف شده اند. چند توصیه برای استفاده از محصولات زیبایی بیو.
 
محصولات بیو: چیزهای طبیعی همیشه ملایم نیستند...
چیزهای طبیعی همیشه هم ملایم و بی خطر نیستند. برعکس، در میان گیاهان اصلی و اثرگذار، برخی های شان خطرناک اند. محصولات زیبایی بیو، بیشتر از محصولات صنعتی حساسیت زا هستند، و این امر هم یک علت ساده دارد و آن این است که محصولات کارخانه ای بیشتر مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.

آخرین مشکل: پارابن ها و دیگر نگه دارنده ها به خاطر اثرشان بر سلامتی اعتباری ندارند و بهتر است که از مصرف آنها خودداری شود. این محصولات ممکن است باعث ایجاد حساسیت و واکنش پوست شوند. به همین دلیل، اگر دنبال یک شیوۀ زندگی مطمئن تر و بیشتر وارد کردن طبیعت به زندگی تان هستید، انتخاب لوازم آرایشی بیو روشی خوب و مطمئن برای همه نیست.

محصولات آرایش که در خانه آماده می‌شوند، چه طور؟
گرایش بسیار زیادی به تهیۀ محصولات آرایشی بیو در خانه وجود دارد. همه دوست دارند برای خودشان در خانه کرم درست کنند یا دستورالعمل های تهیۀ برخی محصولات را به دیگران پیشنهاد می‌کنند. درست است که برای مطمئن بودن از جانب بیو بودن تمام ترکیبات، بهتر آن است که فرد خودش آن مواد را انتخاب کند، اما از نظر متخصصان پوست، این روش فایده ای ندارد.

پرفسور دومینیک تانستد، متخصص پوست کلینیک دانشگاهی سن لوک می‌گوید: "ما برخی اوقات بیمارانی را می‌بینیم که پوست شان به واسطۀ استفاده از محصولاتی که در خانه تهیه کرده اند، آسیب دیده است. در این موارد، ما نه دقیقاً ترکیب را می‌شناسیم و نه ماهیت دقیق مواد تشکیل دهنده را. بنابراین تشخیص دقیق یا مشاوره برای درمان خیلی سخت خواهد شد."

بنابراین، آیا باید از مصرف تمام محصولات بیو اجتناب کرد؟
مطمئناً، نه! کشاورزی بیولوژیک همچنان روشی مناسب برای حفظ کردن گیاهان است. و استفاده از لوزام آرایش بیو نیز باعث حمایت از آنها خواهد شد. اما چند توصیه برای رعایت بیشتر احتیاط:
اگر دوست دارید از محصولات بیو، در میزان ممکن، استفاده کنید، قبل از خرید محصول، آن را کمی روی پوست تان امتحان کنید. این کار مانع از این می‌شود که میزان زیادی از مواد آرایشی بیو در اطراف تان داشته باشید که هیچ کدام به کارتان نمی‌آیند...

از آنجایی که اغلب محصولات بیو، مواد نگه دارنده ندارند، با دقت از آنها مراقبت کنید، آنها را در جای خنک و دور از نور خورشید قرار دهید. و این محصولات را هم فقط از مغازه هایی بخرید که اجناس را در همین شرایط نگه داری می‌کنند!

محصولاتی را در الویت قرار دهید که مواد تشکیل دهندۀ کمتری دارند. با این روش، احتمال پیشرفت آلرژی کمتر خواهد شد. این توصیه را برای تمام لوازم آرایشی، چه بیو و چه غیر بیو، رعایت کنید.

اگر احساس می‌کنید که یک محصول اذیت تان می‌کند یا آلرژی تان را افزایش می‌دهد، این محصول مناسب شما نیست. استفاده از لوازم آرایش خواهر یا دوست تان هم فایده ای ندارد... هر کسی پوست خودش را دارد!

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصی سلامت

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X