بادام هندی منبع ارزشمند مس است، مس عنصری است که...

بادام هندی از بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌كند


سعید حسینی گفت: بادام هندی، مقادیر زیادی چربی‌های سالم دارد این چربی‌ها عموماً از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌كند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سعید حسینی متخصص تغذیه اظهار داشت:‌ بادام هندی منبع ارزشمند مس است، مس عنصری است كه مصرف آن از ابتلا به بیماری‌هایی مثل اختلال حواس و بیماری‌های مفصلی جلوگیری می‌كند.

وی افزود: مس یكی از اجزای مهم آنزیم‌های بدن است كه در بیشتر فرآیندهای فیزیولوژیكی شركت می‌كند. ضمن اینكه برای حذف رادیكال‌های آزاد مضر در بدن و استفاده بهینه از آهن كمك بزرگی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران ادامه داد: مس برای تولید ملاتین و پرورش استخوان‌ها و بافت‌های ارتباطی بدن، عنصری كاملاً ضروری است. بادام هندی منبع خوبی از ویتامین K‌ است كه به تنظیم انعقاد خون و شرایط ناشی از آن كمك می‌كند.

حسینی خاطرنشان كرد: بادام هندی فشارخون بالا را كاهش می‌دهد علاوه بر این در بادام زمینی منیزیم هم وجود دارد كه از عوامل تنظیم كننده فشارخون است.

 

وی در پایان تأكید كرد: اگر به بیماری‌های كلیوی یا بیماری مرتبط با كیسه صفرا مبتلا هستید، از مصرف بادام هندی صرف نظر كنید همچنین اگر مكمل‌های كلسیم مصرف می كنید، مصرف بادام هندی ممكن است در جذب كلسیم اختلال ایجاد كند.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Salamatnews.com
 
مطالب پیشنهادی:
تأثیر آجيل و خشکبار بر سلامتی بدن
گردو بر هر درد بیدرمان دواست!!
زمان مناسب مصرف آجیل در افراد چاق
خواص درمانی آجیل
فواید چهار مغز!!