تاثیر آدامس در کاهش پوسیدگى از طریق ترشح بزاق است، چرا که منجر به افزایش فعالیت خنثى سازى بزاق و در پى آن افزایش زدودن کربوهیدرات‌ها از سطح دندان مى‌شود.


مصرف گوشت وماهی از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌كند


سعیده معانی گفت:پروتئین‌های موجود در تخم مرغ، ماهى، گوشت، بعضى سبزیجات و آدامس‌هاى بدون قند از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌كنند.

سعیده معانی كارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: قندهاى مصنوعی نیز از پوسیدگی دندان جلوگیری كرده و به علت این‌که مواد مورد نیاز را در اختیار باکتری‌های مولد پوسیدگی قرار نمى‌دهند، متوقف کننده‌ی پوسیدگى هستند.

وی افزود: تاثیر آدامس در کاهش پوسیدگى از طریق ترشح بزاق است، چرا که منجر به افزایش فعالیت خنثى سازى بزاق و در پى آن افزایش زدودن کربوهیدرات‌ها از سطح دندان مى‌شود.

معانی ادامه داد: همچنین آدامس‌هاى بدون قند از طریق افزایش ترشح بزاق در کاهش پوسیدگى موثر هستند و به همین دلیل توصیه مى‌شود پس از غذاهاى حاضرى یا وعده‌هاى غذایى از آدامس بدون قند استفاده کنید تا احتمال پوسیدگى را کاهش دهد.

 

این كارشناس تغذیه تصریح كرد: آدامس‌های بدون قند، تعداد باکتری‌های مولد پوسیدگی را کاهش می‌دهد همچنین از دیگر مواد ضد پوسیدگى مى‌توان به پنیر چدار اشاره كرد.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Salamatnews.com
 
مطالب پیشنهادی:

 آیا روکش دندان موثر است؟
چگونه دندان های شفاف و براقی داشته باشیم؟
دندان غروچه بیماری جدید شهروندان!!
دستور العمل های خانگی برای سفیدی دندان!!
چند بار در روز باید دندان هایم را مسواک بزنم؟

 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X