چند دهه است می‌شنویم استرس آدم را می‌کشد، افراد شاد بیشتر عمر می‌کنند و اگر روزانه چند ساعت را در باشگاه ورزشی بگذرانید، عمر طولانی‌تری خواهید داشت...

 

 اما بالاخره گروهی از دانشمندان تصمیم گرفتند این تصورهای کلی را به بوته آزمایش بگذارند. نتیجه پژوهش‌های آنها واقعا جالب بود؛ استرس می‌تواند برای شما مفید باشد، افراد جدی احتمالا بیشتر از آدم‌های سهل‌انگار عمر می‌کنند و کلید طول عمر، راه‌رفتن روی تردمیل نیست.

اینها نتایج یک پژوهش بی‌نظیر است که در آن زندگی 1500 نفر آمریکایی در طول 80 سال به دقت بررسی شد. این پژوهش را لوئیس ترمن، روان‌شناس دانشگاه استنفورد آغاز و دانشمندان دیگر بعد از او آن را دنبال کردند. براساس مشاهده‌های دانشمندان:


1 هر استرسی بد نیست:
اگر از شغلتان متنفرید، قبل از اینکه استرس شما را از پای درآورد، استعفا بدهید، اما اگر شغلتان را دوست داشته باشید، استرس‌های زیاد آن لزوما کشنده نیستند.

2 ارتباط اجتماعی، راز طول عمر:
افرادی که مرتب با دوستان و افراد خانواده و اقوامشان ارتباط دارند، بیشتر عمر می‌کنند. وقت آن است که گره‌ پیوندهای اجتماعی را محکم کنید.

3 سگ و گربه نمی‌توانند بهترین دوست باشند:
امروزه خیلی از افراد یک حیوان خانگی را بهترین دوست و همراه خودشان می‌دانند، اما اگر می‌خواهید عمر طولانی داشته باشید، بهتر است بدانید داشتن سگ و گربه با تنها‌بودن تفاوتی ندارد.

4 نگران نگرانی‌هایتان نباشید:
اگر آدم نگرانی هستید، نترسید، زیرا شاید چندان هم بد نباشد. نگرانی هم انواع خوب دارد. وقتی در مورد چیزی نگران هستید، سعی می‌کنید حالت‌های ممکن را بررسی و برای هر کدام راه حلی پیش‌بینی کنید.

5 در پی بهترین ازدواج باشید:
ازدواج خوب می‌تواند عمر شما را طولانی‌تر کند و ازدواج بد یا طلاق، سال‌های عمرتان را کاهش می‌دهد.

6 خوش‌بینی هم حدی دارد:
همیشه شاد‌بودن و خوش‌بین‌بودن باعث‌ داشتن عمر طولانی‌تر نمی‌شود. اگر شما هم از آن افرادی هستید که فکر می‌کنند اوضاع همیشه به نفع آنها تغییر می‌کند، بد نیست با دیگران هم مشورتی كنید و زندگی را جدی‌تر بگیرید.

7 از باشگاه متنفرید؟
لازم نیست بروید: فعالیت بدنی باعث طول عمر می‌شود ولی به شرطی که آن را به زور انجام ندهید. مهم فعال‌بودن است؛ نجاری کنید، باغبانی کنید یا هر كاری که دلتان می‌خواهد.

8 زود بازنشسته نشوید:
خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر زود بازنشسته شوند، بیشتر عمر خواهند کرد ولی این‌طور نیست. افرادی که در دهه 70 عمرشان هم کار می‌کنند و همچنان فعال و خلاقند، بیشتر از کسانی عمر می‌کنند که زود بازنشسته می‌شوند.

 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Salamat.ir
 
مطالب پیشنهادی:

   خوراکی های انرژی زا
خوراکی های موثر برای تقویت حافظه
خوراکی علیه كاهش افسردگی
خوراکی علیه شکستگی
خوراکی هایی فوق العاده برای کبد


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X