تحقيقات نشان می‌دهد نوشيدن چای بابونه به طور روزانه به پيشگيری از مشكلات و ناراحتی‌های ناشی از ديابت نوع دوم از قبيل از دست دادن قدرت...تحقیقات نشان می‌دهد نوشیدن چای بابونه به طور روزانه به پیشگیری از مشكلات و ناراحتی‌های ناشی از دیابت نوع دوم از قبیل از دست دادن قدرت بینایی یا آسیب‌های وارده به سیستم عصبی و كلیه‌ها كمك می‌كند. پژوهشگران انگلیسی و ژاپنی در این پژوهش به موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به دیابت، عصاره بابونه خوراندند.
 پس از مدتی معلوم شد كه ظاهرا عصاره این گیاه می‌تواند سطح قند خون را پایین آورده و فعالیت آنزیمی‌كه مربوط به افزایش ناراحتی‌های ناشی از دیابت است، متوقف كند.

با این حال پژوهشگران با دستیابی به این نتایج امیدوار شده‌اند كه بتوانند از این گیاه داروهای ضد دیابت تولید كنند.

دكتر ویكتوریا كینگ كه در این تحقیقات حضور داشته خاطرنشان ساخت: قبل از این كه ما بتوانیم به هر نوع نتیجه قطعی و مسلم درباره نقش چای بابونه در مقابله با مشكلات مربوط به دیابت دست‌یابیم باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

آمارها نشان می‌دهد كه موارد ابتلا به دیابت نوع دوم كه بالاخص مربوط به چاقی می‌شود در سراسر جهان رو به افزایش است.

با وجود نتایج به دست آمده متخصصان انستیتو دیابت انگلیس به بیماران در مورد هرگونه اقدامی‌در این زمینه هشدار دادند پژوهشگران به مطالعات بیشتر برای رسیدن  به نتایج قطعی‌ و علمی‌تری  نیاز دارند.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: جام جم آن لاین