يك متخصص پوست و مو اظهار کرد: شانه کردن زياد موها نه تنها سبب تقويت موها نمی‌شود بلکه باعث ايجاد موخوره در موهای خشک و ضعيف می‌شود.
دکتر آرزو رضایی در گفت وگو با ایسنا با بیان این مطلب گفت: افرادی كه خارش شدید در پوست سر خود دارند به دلیل ضربه‌هایی که خارش به پوست سر وارد می‌کند، با آسیب رساندن به ریشه مو باعث ریزش شدیدتر از حالت طبیعی موها و کم پشتی موی سر می‌شوند.

وی ادامه داد: بیماریهای پوست سر و به طور خاص شوره سر از عمده علل خارش پوست سر هستند.

به گفته وی، چربی مو دلیلی بر ریزش موها نمی‌باشد و بهترین راه برای رهایی از چربی بیش از حد موها، شستشوی مکرر با شامپوهای مخصوص موهای چرب با قدرت پاک کنندگی زیاد است که در صورت نیاز شستشوی روزانه نیز توصیه می‌شود.

وی بیشترین علل ریزش موها را مشکلات هورمونی و مسائل ارثی عنوان کرد و افزود: بعضی از داروها همچون داروهای هورمونی و شیمی درمانی نیز باعث ریزش مو می‌شوند.

دکتر رضایی اظهار کرد: افزایش هورمونهای مردانه در زنان به دلیل بیماریهای تخمدان، بیماریهای غده تیروئید، بیماریهای غده فوق کلیه و بیماریهای غده هیپوفیز از عوامل شایع ریزش مو هستند که در دوران یائسگی به دلیل کاهش هورمونهای زنانگی و افزایش هورمونهای مردانگی، ریزش موها ملموس‌تر می‌شود.

این متخصص پوست و مو علل دیگر ریزش مو در زنان را بعد از زایمان و دوران شیردهی عنوان کرد و افزود: این نوع ریزش به طور طبیعی 3 ماه بعد از زایمان، بیشتر از حد عادی می‌شود، در حالی که در دوران بارداری رشد موها زیاد شده و ریزش موها کم می‌شود.

وی با اشاره به ریزش فصلی مو در اواخر زمستان تا اوایل بهار و اواخر تابستان تا اوایل پاییز افزود: این نوع ریزش مو به طور طبیعی در برخی افراد بروز می‌كند که جای هیچ گونه نگرانی نداشته و موقتی است.

وی افزود: نرم کننده‌ها و ژل هیچ گونه آسیبی به مو نمی‌رسانند به طوری که افراد دارای موهای خشک و شکننده، باید از نرم کننده استفاده کنند که درغیراین صورت شکنندگی و موخوره باعث کم پشتی موها می‌شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز
 
مطالب مرتبط:
ریزش مو؛ علل، پیشگیری، درمان
شوره سر؛ علل، پیشگیری، درمان
سلامتی موهای شما به تار مویی بسته است!! ( نحوه مراقبت از مو)
شناخت ساختمان مو و چرخه رشد آن
موهای شما گامی به سوی جوانتر شدن!!
مدلهای موی کوتاه متناسب با صورت و موی شما
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X