غذاهای تند در پیشگیری از سرطان موثر است. مصرف برخی خوراكی‌ها هم تاثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش قدرت بدن در مقابله با سرطان دارد...

 
این روز‌ها شیوع سرطان بر اثر گسترش زندگی ماشینی به حدی زیاد شده است كه متاسفانه در برخی از خانواده‌ها یك یا حتی چند نفر به این بیماری دچار می‌شوند.

امروزه پزشكان بر این عقیده‌اند كه یكی از راه‌های مقابله با سرطان بازگشت به زندگی غیرماشینی و استفاده هرچه بیشتر از میوه و سبزیجات است. البته در این بین مصرف برخی خوراكی‌ها هم تاثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش قدرت بدن در مقابله با سرطان دارد.

بنا بر گفته متخصصان، مصرف غلات در پیشگیری از سرطان موثر است. غلات فیبر زیادی دارند و عملكرد روده را تسهیل می‌كنند. توصیه دیگر پزشكان مصرف غذا‌های تند است.

بسیاری بر این عقیده‌اند كه مصرف غذا‌های تند در كشور‌هایی نظیر هند یكی از دلایل كمتر دچار شدن مردم این كشور‌ها به سرطان است.

از سوی دیگر غذا‌های تند به سوزاندن كالری هم كمك می‌كنند. خاصیت ضد سرطانی سیر هم كه از سال‌ها پیش به اثبات رسیده است و مصرف سیر به هر شیوه ممكن توصیه می‌شود.

علاوه بر این خوردن شكلات تلخ یا سیاه هم سرعت رشد سلول‌های سرطانی را كمتر می‌كند. شكلات سیاه حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی‌اكسیدانت است و این ماده دشمن اصلی سرطان به شمار می‌آید.

 

 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: همشهری آنلاین

 

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X