تحقیقات جدید نشان می‌دهند، سیگار كشیدن باعث می‌شود زنان ده سال از عمر خود را از دست بدهند اما با ترك زود هنگام سیگار، آنها می‌توانند این خطر را كاهش دهند.
 
این تحقیقات به مدت 12 سال از بیش از یك میلیون زن انگلیسی 50 تا 65 سال صورت گرفت و محققان دریافتند كه ترك زود هنگام سیگار می‌تواند ده سال بر طول عمر آنها بیفزاید.

به گزارش فارس، این تحقیقات نشان می‌دهند: زنانی كه در سه سال اول شروع تحقیقات به سیگار كشیدن ادامه دادند، بیشتر در معرض مرگ و میر در 9 سال بعدی نسبت به غیرسیگاری‌ها قرار داشتند.

محققان می‌گویند: این افزایش زیاد خطر مرگ، به آن معناست كه دوسوم مرگ و میر زنان سیگاری در سنین پنجاه، شصت و هفتاد سالگی، ناشی از سیگار كشیدن است.

این تحقیقات نشان می‌دهند: خطر مرگ بر حسب تعداد سیگار مصرفی روزانه تا حد زیادی افزایش می‌یابد اما با این حال، خطر مرگ حتی در بین زنانی كه زیاد سیگار نمی‌كشند ـ یعنی بین 1 تا 9 سیگار در روز می‌كشند ـ نسبت به غیرسیگاری‌ها دو برابر است.

محققان می‌گویند: زنانی كه قبل از 40 سالگی مصرف سیگار را ترك می‌كنند؛ جلوی بیش از 90 درصد خطر مرگ و میر روز افزون مرتبط با ادامه سیگار كشیدن را می‌گیرند؛ در حالی كه کاهش خطر در خصوص كسانی كه پیش از 30 سالگی سیگار را ترك می‌كنند،  97 درصد است. گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : jamejamonline.ir
 

مطالب پیشنهادی:

خوراکی های انرژی زا
بهترین و بدترین روغن های خوراکی
خوراکی های مفید برای شفاف شدن مو، پوست، علیه شکنندگی ناخن
خوراکی علیه شکستگی
با این خوراکی به جنگ كبد چرب بروید  
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X