خطرناک ترین نوع چاقی تجمع چربی در ناحیه شکم است و اندازه دور کمر بیش از 102 سانتیمتر در آقایان و بیش از 88 سانتیمتر در خانم ها پرخطر محسوب می شود.
 
به گزارش جام جم آنلاين از وزارت بهداشت،  سرپرست دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشكی با بيان اين كه افزایش وزن سبب افزایش کار قلب می‌شود، گفت: دریافت انرژی بیش از حد نیاز، موجب چاقی می شود و افزایش وزن یکی از عوامل مهم ابتلا به بیماری های قلبی - عروقی است.

وي افزود: فشارخون بر اثر وزن اضافی، بالا می‌رود و ممکن است میزان «کلسترول بد» و «تری ‌گلیسرید»  خون نیز افزایش یابد.

وی اظهارداشت: باید اندازه دور کمر آقایان به کمتر از 94 و در خانم ها به کمتر از 80 سانتیمتر رسانده شود.

وی تصريح كرد: افرادی که چربی اضافی در بدن به خصوص در ناحیه شکمی دارند، برای ابتلا به بیماری ‌های قلبی‌- عروقی مستعدترند، حتی اگر هیچ کدام از عوامل خطر دیگر در آنها وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اين كه  مصرف بیش از حد هر گونه روغن می تواند باعث چاقی شود، تاكيد كرد: کاهش وزن در افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند موجب کاهش «کلسترول بد» و همچنین کاهش فشار خون می شود.

اين متخصص تغذيه بهترین راه برای دستیابی به وزن دلخواه را داشتن رژیم غذایی کامل و سالم دانست و خاطرنشان كرد: بهترین روش کاهش وزن کاهش دریافت مواد قندی و چربی است و روغن ماهی، زیتون و مغزها از منابع خوب روغن هستند ولی نباید بیشتر از نیاز مصرف شوند چون باعث چاقی می شوند.گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : jamejamonline.ir


مطالب پیشنهادی:

غذاهای ضد استرس را می شناسید؟
موثرترین ذخیره سازی ویتامین
مهار افسردگی با خوراكی‌های خوشمزه
رژیمی برای آلزایمر
کمبود چه ویتامین ها و مواد معدنی شما را بی حال می کند؟
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X