ممكن است بسيار شنیده باشید که بهتر است خانواده دور هم شام بخورند. آنچه فرزندان سر میز شام می خواهند بیش از هر چیز حضور پدر و مادر است.
 
مطالعات نشان داده اند که فرزندانی که به طور مرتب همراه خانواده شام می خورند، کمتر دچار اعتیاد شده و به سراغ الکل و دخانیات می روند.

اما کارشناسان می گویند در واقع مساله غذا خوردن نیست. مساله این است که وقتی افراد با هم غذا می خورند، با هم به پیاده روی می روند و اوقات زیادی را با هم سپری می کنند روابط اعضای خانواده محکم تر می شود و خانواده های سالم تری دارند.

سعی کنید همراه با خانواده برای صرف شام یا ناهار بیرون از خانه بروید و اوقاتی را بدین گونه با هم سپری کنید.

با هم آشپزی کنید. حتی کوچکترین فرد خانواده هم می تواند کمک کند اگر چه او بسیار ریخت و پاش می کند اما اجازه دهید او هم در آشپزی کمک کند، چرا که این کار بسیار لذت بخش است و صمیمیت را در خانواده افزایش می دهد.

دوستانتان را به عصرانه ای دعوت کنید، بدین گونه خانواده با اجتماع و افراد دیگر ارتباط برقرار می کند چیزی که برای هر خانواده ای ضروری است.

مثلا می توانید یکی از روزهای اول هر ماه را به این کار اختصاص دهید. ورزشی را که دوست دارید به فرزندتان معرفی کنید و او را با این ورزش آشنا کنید. با همه ی اعضای خانواده به پیاده روی بروید. دوستان فرزندانتان را به خانه ی خود دعوت کنید و عصری را با آن ها سپری کنید. این ها کارهایی هستند که یک خانواده ی سالم می توانند برای داشتن یک سبک زندگی سالم انجام دهند.
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com
 

مطالب پیشنهادی:

خوراکی های انرژی زا
بهترین و بدترین روغن های خوراکی
خوراکی های مفید برای شفاف شدن مو، پوست، علیه شکنندگی ناخن
خوراکی علیه شکستگی
با این خوراکی به جنگ كبد چرب بروید   

 
 

X