این خوراکی مقوی مغز است و به همین جهت برای افرادی که کارهای فکری می کنند، فوق العاده مفید است. معده را ضدعفونی می‌کند و آب آن تب‌بر است...
 
 
  سیب و خواص درمانی آن
 سیب ریه و دماغ را قوت می دهد، برای خفقان و تنگی نفس نافع است، اشتها آور بوده، رنگ روی را روشن می کند و قلب را قوت می دهد.

سیب مولد خون است و مصلح آن زنجبیل پرورده می باشد. خوردن سیب پس از صرف غذا برای تقویت لثه ها مفید است. جوشانده سیب در درمان بیماری های معده و ریه مؤثر می باشد.

سیب به دلیل داشتن ویتامین «ب»، برای بیماری اعصاب مفید است.

سیب مقوی مغز است و به همین جهت برای افرادی که کارهای فکری می کنند، فوق العاده مفید است. سیب معده را ضدعفونی می‌کند و آب آن تب‌بر است.

سیب دارای آهن و فسفر و ید می‌باشد. آهنش برای خون و پتاسش برای قلب و یدش برای تقویت غدد نافع است.

لئونس کارلیه می نویسد: «سیب دهان را ضد عفونی می کند. اسیداوریک و دیگر سموم را که جمع شده اند حل کرده و غده های بزاق دهان و ترشحات اسید معده را تقویت می کند به همین جهت سیب برای اشخاصی که در یک جا نشسته و حرکت نمی کنند بسیار نافع است. مصرف سیب برای اشخاصی که مبتلا به درد مفاصل و روماتیسم مزمن، نقرس، تب خال و چاقی، امراض ریوی و کبدی شده اند، تجویز می کنند. سیب سنگ کیسه صفرا و کلیه ها را حل می کند. اگر سیب را موقع خواب با پوست آن بخورند (بشرطی که بخوبی بجوند) برای یبوست های مزمن و سخت مفید است.»

کسانی که هر روز سیب می خورند از سلامتی بیشتری برخوردارند و عمرشان هم طولانی می شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X