یک متخصص و جراح چشم گفت: با توجه به اینکه اشعه‌های مضر آفتاب در فصل زمستان به طور مستقیم به چشم می‌تابند، بنابراین استفاده از عینک‌های آفتابی در فصل زمستان ضروری است.
 
دکتر بهرام ایزدی در گفت وگو با (ایسنا) ، استفاده از عینک‌های آفتابی در فصل زمستان را ضروری دانست و ابراز داشت: با توجه به اینکه در فصل زمستان به علت ابری بودن اشعه ماوراء بنفش خورشید با شدت بیشتری به چشم می‌رسد، لذا استفاده از عینک‌های آفتابی مناسب در این فصل از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی استفاده از عینک های ضدآفتاب در مناطق کوهستانی را ضروری دانست و اذعان داشت: با توجه به اینکه در مناطق کوهستانی و در زمان بارش برف انعکاس نور بیشتر است، لذا اشعه ماوراء بنفش خورشید خطرناک‌تر است و چشم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ایزدی ادامه داد: در صورت عدم استفاده از عینک‌های آفتابی، مشکلات مربوط به قرنیه چشم، آب مروارید و سایر ضایعات چشمی بروز می‌کند.

این متخصص و جراح چشم در ادامه استفاده از عینک‌های آفتابی غیراستاندارد را خطرناک دانست و ابراز داشت: استفاده از عینک‌های آفتابی غیراستاندارد می‌تواند اثرات منفی جبران ناپذیری روی چشم بگذارد و در ایجاد بیماری‌های مختلف چشمی موثر باشد.

وی عینک‌های آفتابی با UV 400 و پولاریزه را بهترین عینک‌های آفتابی دانست که می‌توانند نور اضافی را بگیرند.

ایزدی عینک‌های با رنگ خاکستری، قهوه‌ای و سبز را مناسب‌ترین عینک‌های آفتابی معرفی کرد.

وی ادامه داد: هرچه قوس و انحنای عینک بیشتر باشد و اطراف چشم را بیشتر بپوشاند، می تواند در حفاظت از چشم موثرتر باشد.

ایزدی در پایان توصیه کرد: افراد هنگام خرید عینک‌های آفتابی با چشم پزشک یا کارشناسان بینایی سنجی مشورت کنند تا بتوانند عینک استاندارد را انتخاب کنند.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com


مطالب پیشنهادی:
راه حل های طبیعی برای از بین بردن بوی بد دهان
موثرترین ذخیره سازی ویتامین
مهار افسردگی با خوراكی‌های خوشمزه
رژیمی برای آلزایمر
کمبود چه ویتامین ها و مواد معدنی شما را بی حال می کند؟

 
 

 
X