خشکی هوای اتاق به پوست صدمه می‌زند.
 
یک متخصص پوست‌ومو در این ارتباط اظهار داشت: برخی خانواده‌ها با افزایش دمای اتاق احساس می‌کنند که پوست آن‌ها از خطر سرما و افزایش ناگهانی دمای هوا در امان می‌ماند در حالی که با معتدل نگه داشتن دمای اتاق و پوشیدن لباس ضخیم می‌توان از خشکی هوا کاست تا آسیبی به پوست وارد نشود.

اکبر مختارپور تصریح کرد: مشکل اصلی بسیاری از افراد این است که شناخت کافی از پوست، ساختمان آن، نیازهای اصلی و تقویت‌کننده‌هایشان ندارند در حالی که باید همه به رمز و راز زیبایی و جوانی خود توجه کنیم.

این پزشک متخصص خاطر نشان کرد: در فصل زمستان و برای استحمام باید از آب ولرم استفاده کرد و ابتدا حمام را گرم کرده سپس وارد آن شد و در کمترین زمان استحمام کرده و بیرون آمد تا شاهد برخی آسیب‌ها به پوست نباشیم.

وی اضافه کرد: عده‌ای اعتقاد دارند که در فصل زمستان باید مدت زمان طولانی را در حمام بمانند و از کیسه و لیف استفاده کنند در حالی که این ذهنیت غلط، کار درستی نیست چرا که استفاده از کیسه و لیف سبب می‌شود تا چربی روی پوست از بین رفته و بیشتر افراد دچار آسیب پوستی شوند.

مختارپور از شهروندان خواست بعد از هر شستشو از کرم‌های نرم‌کننده استفاده کنند تا گرفتار ترک‌خوردگی پوست، التهابات مقطعی و خارش‌های سوزناک نشوند.

این مسئول به مراقبت‌های پوستی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر روش‌های مختلفی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که در مراحل اولیه می‌توان از کرم‌های لایه‌دار تحت نظر پزشک متخصص استفاده کرد.

وی در ادامه بیان کرد: مهم‌ترین عاملی که به عنوان عوامل بیرونی بر پیری زودرس پوست تأثیر می‌گذارد، اشعه ماورای بنفش است که اثر مخربی بر روی پوست گذاشته و در کنار آن عواملی همچون سیگار و قلیان کشیدن، زندگی پراسترس، تغذیه نامناسب و خشکی پوست و حتی وضع نامناسب خوابیدن در ایجاد چین و چروک و پیری زودرس دخیل است.

این پزشک متخصص استفاده از میوه‌ها و غذاهای آنتی‌اکسیدان را به مردم توصیه کرد و یادآور شد: ورزش منظم، کاهش عوامل استرس‌زا و همچنین ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی بر جوان ماندن پوست تأثیری مستقیم دارد.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com
مطالب پیشنهادی:
پوست خشک در زمستان نياز به مراقبت ويژه دارد
مراقبت از پوست در زمستان
مراقبت از پوست های تیره
از پوستهای خشک چگونه مراقبت کنیم؟
غذاهای مفید و مضر برای پوست

 
 

 
X