در فصل زمستان مشکلات بسیاری از جمله آنفلوآنزا و سرماخوردگی سلامت افراد را به خطر می‌اندازد اما این تنها بیماری‌هایی نیست که آنان را تهدید می‌کند...
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در طول فصل زمستان میزان موارد حملات قلبی در افراد افزایش می‌یابد. محققان مرکز قلب آمریکا معتقدند دلیل این مشکل این است که فعالیت‌های شدید فیزیکی در دمای پایین می‌تواند فشار زیادی به قلب فرد وارد کند؛ به خصوص افرادی که از نظر فیزیکی افراد فعالی نیستند.

یکی دیگر از مشکلات رایج در فصل زمستان اختلالات فصلی است. در این فصل که روزها کوتاهتر هستند موجب می‌شود تا افراد احساس افسردگی بیشتری نسبت به دیگر مواقع سال داشته باشند. در این فصل احساس ناراحتی، کسالت، ناامیدی در افراد بیشتر می‌شود.

مسمومیت با مونواکسید کربن یکی دیگر از مشکلات این فصل است. سالانه بیش از 400 آمریکایی به دلیل مسمومیت با این گاز سمی جان خود را از دست می‌دهند و 20 هزار تن دیگر به دلیل مسمومیت روانه مراکز درمانی می‌شوند.

به گزارش فاکس نیوز، چهارمین مشکل سرمازدگی است که در بافت پوست تاثیر می‌گذارد. همچنین مشکل سرمازدگی در قسمت‌های دیگر بدن که در تماس با سرما هستند، تاثیر می‌گذارد و می‌تواند به پوست این نواحی آسیب برساند.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com
مطالب پیشنهادی:
بیماری های پوستی استخر حتی در فصل زمستان
مهمترین بیماری های ناحیه تناسلی در مردان
بیماری های کودکان به همراه درمان
شایع ترین بیماری های شغلی را بشناسید
بیماری های تیروئید

 
 

 
X