پژوهشگران دانشگاه ویرجینیا سطوح این وسایل مشترك در 30 منزل مختلف را مورد آزمایش و بررسی قرار دادند و در 42 درصد موارد...
 

متخصصان هشدار دادند كه وسایلی چون دستگاه‌های كنترل از راه دور تلویزیون‌ها، شیر‌های دستشویی‌ها و سرویس‌های بهداشتی و هم‌چنین در یخچالها، مركز تجمع و كانون شیوع ویروس سرماخوردگی هستند.

پژوهشگران دانشگاه ویرجینیا سطوح این وسایل مشترك در 30 منزل مختلف را مورد آزمایش و بررسی قرار دادند و در 42 درصد موارد ردپای ویروس شایع سرماخوردگی را روی آنها پیدا كردند.

به علاوه این محققان تاكید كردند، در حالی كه سرفه و عطسه این بیماری را پخش می‌كند اشیائی كه در خانه، روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند كانون مهم دیگری برای تجمع ویروس سرماخوردگی هستند كه باید به طور منظم تمیز شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد كه در فصل زمستان هر هفته یك پنجم از جمعیت كل كشور انگلیس مبتلا به سرماخوردگی هستند.

پژوهشگران در یك كنفراس بیماری‌های عفونی در آمریكا هشدار دادند؛ از آنجا كه هر ویروس می‌تواند تا دو روز روی سطوح لوازم خانگی زنده بماند لذا هر فرد بیمار در خانواده یا حتی هر میهمانی كه با این اشیاء سر و كار داشته باشد می‌تواند ویروس را به دیگران منتقل كند كه این انتقال تنها از راه تماس با در، شیرها و دستگیره‌های آلوده صورت می‌گیرد.

 

 گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

www.seemorgh.com/health
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
 
مطالب پیشنهادی:
 آنفولانزا
آنچه راجع به آنفلولانزای مرغی باید بدانیم 
 پیشگیری از انتقال بیماریها
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X