کافئین در طول زمان افسردگی را تشدید می کند.
اگر به طور مداوم دچار افسردگی می شوید و پزشک نیز وضعیت روحی شما را افسردگی تشخیص داده بهتر است به خوردن برخی مواد غذایی رو بیاورید که افسردگی را درمان می کند.

بادام: بادام منبع عالی منیزیم است. کاهش منیزیم به افسردگی منجر می شود. منابع دیگر، موادی مانند اسفناج، لوبیا سیاه و سیب زمینی است.

غذاهای دریایی: استرس باعث ایجاد رادیکال آزاد می شود که این امر یکی از علت های عمده افسردگی است. رادیکال های آزاد سلول های زنده و طبیعی را از بین می برند. مصرف منظم غذاهای دریایی مانند سالمون، تن و... با رادیکال های آزاد مقابله کرده و به دلیل دارا بودن امگا -3  افسردگی را نیز کنترل می کند.

شیر: مصرف شیر یا لبنیات را زیاد کنید و از افزودن منابع کافئین به شیر بپرهیزید. کافئین در طول زمان افسردگی را تشدید می کند.

مرغ: گوشت طیور که غنی از پروتئین است، حاوی اسید آمینه ضروری به نام تیروزین است، که در طول روز ذهن را تخلیه و انرژی ایجاد می کند.

کربوهیدرات: کربوهیدرات را کاملاً از برنامه غذایی خود حذف نکنید. زیرا نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد، کربوهیدرات به علت داشتن ماده شیمیایی به نام سروتونین نقش موثری در بهبود خلق و خو دارد. پس کربوهیدرات های ناسالم مانند قند موجود در شیرینی و نوشابه را حذف کنید و کربوهیدرات های سالم را که در غلات و سبزیجات بنشنی وجود دارد به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

شکلات تلخ: کاکائوی موجود در شکلات تلخ دارای خاصیت ضدافسردگی است زیرا حاوی مقدار زیادی سروتونین و دوپامین است. ویتامین B آن نیز برای حفظ سلامت مغز مفید است.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : خراسان


مطالب پیشنهادی:
نشانه های افسردگی کدامند؟ چگونه می توان متوجه این علائم شد؟
افسردگی چگونه درمان می‌شود؟
علائم افسردگی در مردان
این غذای مفید افسردگی پس از زایمان را کاهش می دهد
افسردگی بر روی چه نقاطی از بدن تاثیر می گذارد؟
 
 
 

X