حتی بدترین عادت ها نیز می توانند برای بدن بسیار مفید باشند...
استفاده بیش از حد از یک چیز خاص باعث به وجود آمدن اعتیاد می شود و ترک آن برای هر کسی سخت است. اعتیاد همیشه نمی تواند به مواد مخدر باشد گاهش افراد به ورزش هم معتاد می شوند که باز هم می تواند برای سلامتی نامناسب باشد.

همیشه عادت ها را به چشم مخرب نگاه می کنیم به طوری که به نظر ما عادت کردن می تواند باعث از بین رفتن سلامتی شود اما پزشکان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که حتی بدترین عادت ها نیز می توانند برای بدن بسیار مفید باشند. این عادات به راحتی می توانند سلامت را وارد بدن شما کنند و نیازی به ترک آن ها نیست.
 
** آدامس جویدن عادتی است که بسیاری قصد ترک کردن آن را دارند اما این نکته را بدانید که آدامس می تواند قدرت تمرکز و یادگیری را افزایش دهد. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که جویدن آدامس می تواند میزان خونی که در راه مغز است را بیشتر کرده و مغز شما راحت تر کار خواهد کرد.
 
** شلخته بودن هم نمی تواند عادت بدی باشد ولی در مقابل وسواس به هیچ عنوان خوب نیست. برای آنکه آلرژی ها را از بین ببرید بهتر است کمی هم شلخته باشید چرا که بسیاری از آلرژی ها بر اثر وسواس به وجود می آیند. محققان به این نتیجه رسیده اند که افراد شلخته کمتر دچار آسیب های ریوی و آلرژی می شوند.
 
** برخی عادت دارند پس از صبحانه یا به همراه آن از کلوچه و بیسکوئیت استفاده می کنند این عادت شاید به نظر چاق کننده باشد اما برای بدن بسیار مفید است. کلوچه و بیسکوئیت باعث می شود تا پروتئین و کربروهیدرات لازم به بدن شما وارد شده و اگر رژیم داشته باشید می تواند باعث لاغری شما هم بشود.
 
** بازی های رایانه ای همیشه به عنوان بزرگترین دشمنان نوجوانان شناخته می شوند اما این بازی ها همیشه هم بد نیستند و به راحتی می توانند حال انسان را دگرگون کنند. چند بازی ساده و فکری روی رایانه خود داشته باشید تا در زمان بی حالی یا افسردگی سراغ آن رفته و حالتان را عوض کنید.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : مشرق نیوز


مطالب پیشنهادی:
7 عادت بیماری زا
5 عادت بد که شما را خسته می کند!
عادت های روزانه، دشمن دندان ها
عوارض قبل عادت ماهانه و برخورد تغذیه‌ای با آن
7 عادت بد که باید کنار بگذارید
 
 

X