محصولات زیادی از این باب روزانه روانه بازار می شود که هیچ کدام ریشه علمی ندارند...
مدتی است محصولی با نام چسب حجامت یا پد دفع سموم بدن به بازار عرضه شده که ادعا دارد سموم بدن را در طول شب از طریق کف پا جذب کرده و درد و خستگی‌ها را از بدن خارج می‌کند. به گفته یک متخصص طب سنتی، ماهیت علمی چسب‌های حجامت که فاقد مجوز وزارت بهداشت می‌باشد مورد تایید پزشکان نبوده، حجامت به این روش و با این وسیله قابل اجرا نیست.

دکتر مینایی در مورد ماهیت علمی این محصول گفت: محصولات زیادی از این باب روزانه روانه بازار می شود که هیچ کدام ریشه علمی ندارند و بسیاری بیماران نیز با این سوال مواجه می شوند که این محصول قابل اعتماد و مفید است یا خیر. وی در ادامه افزود: این محصول به هیچ وجه جنبه علمی نداشته و تمام ادعاها مبنی بر رفع درد و خستگی از طریق استفاده از این محصول صرفا تبلیغات تجاری بوده و اساس علمی و پزشکی ندارد.

دکتر مینایی در رابطه با تیره و کدر شدن پدها بعد از استفاده که به عنوان شاهد ادعای دفع سموم این پدها آورده شده گفتند: این موضوع یک دلیل ساده و آن آلودگی های پوستی کف پاست که در طی شب به پدها منتقل می شود و به هیچ وجه امکان خروج سموم به این طرق از کف پا نیست. تحقیقات صورت گرفته در این باره تاکیدی بر این موضوع دارد که رطوبت ناشی از تعریق در شب باعث جذب آلودگی کف پا به این پدها شده و کدر شدن و آلودگی پد ارتباطی با دفع سموم ندارد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : جام جم سرا

مطالب پیشنهادی:
فواید حجامت کردن
آیا حجامت تاثیری بر جوش های صورت دارد؟
تفاوت خون حجامت با خون اهدا شده
اگر غلظت خون دارید، بخوانید
درمان بیماریها با طب سنتی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X