...پاک کننده‌ی مناسبی برای دستگاه تنفسی است و نه تنها با میکروبهای موجود در آنها مبارزه می‌کند، بلکه باعث باز شدن مخاطها نیز می‌گردد.

یکی از قدیمی‌ترین گیاهان مورد مصرف غذایی و دارویی گیاه سیر است. قدیمی‌ترین اسناد به جای مانده در مورد سیر مربوط به کتیبه‌های سومریان است که از 2600 سال قبل از میلاد مسیح به جای مانده است.

به گزارش ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران از نظر علمی،‌‌تر کیبات و مکانیسم اثر سیر تا حد زیادی پیچیده است و به طور مثال‌‌تر کیبات موجود در سیر تا زمانی که پوست حبه‌ها جدا نشده باشد با زمانی که سیر پوست کنده و خرد شود کمی متفاوت است، یعنی به محض له شدن سیر و مجاور شدن آن با هوا تغییراتی در آن روی می‌دهد.

چون مواد اصلی و موثر سیر نسبت به هوا و به ویژه حرارت حساس هستند. هر چه سیر بیش‌‌تر حرارت داده شود خواص آن کمتر می‌شود.

بنابراین اثر سیر در غذاهای پخته و سرخ شده به مراتب کم‌‌تر از سیر تازه است. همان بویی که در آشپزخانه از غذاهای پختنی و یا سرخ شده‌ی حاوی سیر به مشام می‌رسد مربوط به مواد گوگردی سیر است که بالاتر از 60 درجه حرارت‌، کم کم متصاعد می‌شوند.

همچنین سیر وقتی به صورت‌‌تر شی در می‌آید دست خوش تغییراتی خواهد شد که به حرارات محیط، سرکه، زمان نگه داری و فاکتورهایی از این قبیل بستگی دارد ولی در اکثر موارد دارای خواصی شبیه به سیر است.

خواص مهم دارویی سیر:

سیر دارای خواص متعددی است که از زمان‌های قدیم تا کنون برای آن قائل بوده‌اند.

اثر پایین آوردنده چربی خون که باعث جلوگیری از تنگ شدن عروق قلبی و در نتیجه جلوگیری از بیماری‌های قلبی و سکته می‌شود.

اثر کاهش کلسترول خون که این اثر مانند اثر قبلی در جلوگیری از تنگ شدن عروق و مشکلات قلبی عروقی موثر است. سیر می‌تواند به طور ضعیف قند خون را کاهش دهد، بنابراین می‌تواند در رژیم افراد مبتلا به بیماری قند قرار گیرد.

سیر هم چنین دارای اثر کاهش فشار خون است. البته باید توجه کرد که سیر نمی‌تواند فشار خون‌های بالا را مهار کند بلکه در صورت مصرف مداوم به خصوص فراورده‌های دارویی آن تا حدی فشار خون کاهش می‌یابد.‌‌ترکیبات سیر می‌توانند از چسبندگی پلاکت‌ها جلوگیری کرده و با این اثر به اصطلاح عامیانه در کاهش غلظت خون و در جلوگیری از امراض قلبی و عروقی موثر باشد.

سیر میکروبها و ویروسهای مضر بدن را از بین می‌برد .به خصوص در مواقعی که سیستم دفاعی بدن دچار ضعف است، استفاده از سیر در معالجه عفونتها سودمند است و برعکس آنتی بیوتیکها هیچ گونه عوارض جانبی ندارد؛ حتی موجب تقویت بدن نیز می‌گردد از این خاصیت در مدت جنگ جهانی دوم برای درمان عفونت‌های مجروحان استفاده می‌کردند.

سیر اعضای داخلی و روده را پاک کرده، به خصوص بر روی انگل‌های روده‌ای اثری قابل توجه دارد. استفاده آن برای اطفال مبتلا به کرم‌های کوچک روده‌ای ضروری می‌باشد.

سیر پاک کننده‌ی مناسبی برای دستگاه تنفسی است و نه تنها با میکروبهای موجود در آنها مبارزه می‌کند، بلکه باعث باز شدن مخاطها نیز می‌گردد.

 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
 
مطالب پیشنهادی:
گیاه سودمند در درمان گرگرفتگی زنان
 مصرف گياه يونجه از تصلب شرائين پيشگيری می‌كند
ميوه سلامتی را بیشتر بشناسیم
تحقيقات جديد درباره خواص نعنا
سودمندی تركیب دو نوع گیاه دارویی در كاهش تصلب شرائین 
 
 
 
 

 
X