تاکنون راجع به خواص موز به کرات شنیده بودیم اما پوست موز چه فایده ای دارد؟ محققان می گویند،عصاره پوست موز می‌تواند ...


 محققان تایوانی می گویند،عصاره پوست موز می‌تواند افسردگی را كاهش داده و از شبكیه چشم حفاظت كند.
 به گزارش نشریه اپل دیلی،یك گروه تحقیقاتی از دانشكده پزشكی چونگ شان در تایچونگ پس از دو سال تحقیق دریافتند پوست موز غنی از سروتونین است كه برای تعادل روحی حیاتی است.
اعتقاد بر آن است كه میزان كم سروتونین در مغز موجب افسردگی می‌شود این در حالی است كه هنوز پزشكان بین افسردگی و میزان كم سروتونین ارتباطی پیدا نكرده‌اند.این گروه تحقیقاتی همچنین دریافت،عصاره پوست موز می‌تواند از شبكیه چشم در مقابل آسیب‌های ناشی از نور محافظت كند.پوست موز این كار را با تولید سلولهای شبكیه انجام می‌دهد.
پژوهشگران در آزمایشهای بالینی،دو گروه از سلولهای شبكیه را به مدت شش ساعت در روز و به مدت دو روز در معرض نور شدید قرار دادند.یك دسته سلولهای شبكیه شاهد بودند و دسته دیگر در محلول عصاره پوست موز فرو برده شدند.در پایان این مطالعه،سلولهای شبكیه گروه شاهد مردند در حالی كه سلولهای شبكیه‌ای موجود در عصاره پوست موز تولید مثل كردند و هیچ آسیبی ندیدند.این گروه تحقیقاتی معتقد است كه مصرف پوست موز با جوشاندن آن و نوشیدن آب آن و یا با قرار دادن آن در آب میوه‌گیری و نوشیدن آب آن می‌تواند به كاهش افسردگی كمك كند.محققان نوشیدن آب پوست موز را عصرها،یك بار در روز و یا چندین بار در هفته پیشنهاد می‌كنند.این دانشمندان قصد دارند برای مشخص شدن فواید عصاره پوست موز،آزمایش بر روی انسان را به زودی آغاز كنند.
پوست موز حاوی “لوتیین” آنتی اكسیدانی از خانواده كاروتنوئید است كه حفاظت طبیعی از چشم را فراهم می‌آورد. لوتیین همچنین در سبزیجات سبز و برگدار و برخی از میوه‌ها و ذرت یافت می‌شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:پزشکان بدون مرز
 
مطالب پیشنهادی:
داروی طبیعی زخم معده
افسردگی چگونه درمان میشود؟
آیا مصرف ویتامین به درمان افسردگی کمک میکند؟
تاثیر بیماری افسردگی بر قلب
راهی برای پیشگیری از افسردگی
 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X