يك متخصص جراحی پلاستيك گفت: ارزيابی نتيجه نهايی عمل جراحی زيبايی بينی در پوست‌های ضخيم و چرب ممكن است...

 

ابراهیم رزم‌ پا افزود:جراحی پلاستیك بینی یا رینوپلاستی از سابقه‌ای بسیار طولانی در دنیا برخوردار است و طی سال‌های اخیر رینوپلاستی در ایران با استقبال فراوانی روبه رو شده به طوری كه در حال حاضر به گفته بسیاری از كارشناسان انجام این عمل جراحی از حد متعارف خارج شده است.
وی گفت:ابتدا رینوپلاستی تنها برای موارد ترمیمی بینی انجام می‌گرفت ولی به دنبال تغییر روش‌های زندگی و لوكس گرایی این جراحی بیشتر به منظور تغییر در شكل ظاهری بینی و زیبایی مورد توجه قرار گرفته است.این متخصص جراحی پلاستیك افزود:جراحی بینی امروزه شایع‌ترین عمل جراحی پلاستیك و زیبایی در دنیا و در ایران به شمار می ‌رود به طوری كه بر اساس آمار طی چند سال اخیر درصد متقاضی جراحی پلاستیك بینی در افراد با سنین بالا نیز افزایش یافته است.
این متخصص جراحی پلاستیك افزود:افرادی كه از نقایص مشخصی مانند ضرب دیدگی،شكستگی یا صدمات ناشی از تصادف رنج می‌برند اغلب از جراحی بینی راضی بوده و معمولاً جراحی در این افراد نتایج خوبی را به دنبال دارد ولی به طور كلی با توجه به مسائل روانی خاص در سنین بالا به كار گرفتن تكنیك‌های جراحی محافظه كارانه و تغییرات جزئی نتایج مطلوبی خواهد داشت.در غیر این صورت اثرات مخرب روانی و شخصیتی ناشی از رینوپلاستی و تغییرات وسیع در این بیماران قابل كنترل نخواهد بود.
رزم پا گفت:بیماران با اختلالات واضح بینی برای عمل مناسب تر هستند و غیر از موارد ترمیمی بینی ناشی از تصادفات و ضرب دیدگی‌ها سایر موارد باید به دقت بررسی شده و در موارد مبهم مشاوره روانپزشكی درخواست شود.
وی اضافه كرد:معمولاً مشاهده می‌شود افراد در ارزیابی نهایی نتیجه عمل عجله كرده و به دلیل نارضایتی اقدام به انجام عمل‌های مجدد می‌كنند و معمولاً نتیجه اغلب جراحی‌های بینی 6 هفته تا 3 ماه اول مشخص می‌شود اما حداقل زمان لازم برای ارزیابی نهایی یك سال بعد از عمل است.
این متخصص جراح پلاستیك افزود:با این حال ارزیابی نتیجه نهایی در پوست های ضخیم و چرب ممكن است 2 تا 3 سال بعد از عمل زمان نیاز داشته باشد و به طور كلی نباید در ارزیابی نتیجه نهایی جراحی بینی عجله كرد.
رزم پا گفت:ویژگی‌های آناتومی بینی در عمل مجدد مانند عمل اولیه است اما برگشت به حالت طبیعی در این عمل‌ها زمان بیشتری را می‌طلبد و پزشكی كه عمل مجدد را انجام می‌دهد باید از تجربه و مهارت ویژه‌ای برخوردار باشد و صحبت با بیمار و توجیه وی از نتیجه احتمالی جراحی باید در دستور كار جراح قرار گیرد.
وی اضافه كرد:به طور كلی افرادی كه از نتیجه عمل اولیه راضی نیستند،باید حداقل یك سال بعد تقاضای عمل مجدد كنند و در زمینه عمل زیبایی بینی باید فرهنگ سازی شود.
این متخصص جراح پلاستیك افزود:همچنین باید در انتخاب جراح دقت شود و از افرادی كه از تجربه كافی در جراحی زیبایی برخور دارند،استفاده شود.پرداخت هزینه بالا دلیل بر كیفیت بالای عمل نیست و نباید فراموش كرد كه بینی در درجه اول یك ارگان تنفسی است،بنابراین بینی باید عملكرد خود را حفظ كرده، طبیعی و متناسب با چهره باشد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:farsnews.com
 
مطالب پیشنهادی:
جراحی زیبایی بینی چیست و چگونه انجام میشود؟
بهترین قاضی برای کار یک جراح زیبایی کیست؟
عوارض عمل زيبايی بيني بدتر ازعمل قلب
خوردن این مواد غذایی باعث تشدید پلیپ بینی می شود؟!
گوجه فرنگی مفید پس از عمل جراحی!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X