هدف اصلی از برداشتن خال‌ها غالبا زیبایی است،خصوصا خال‌های نواحی باز بدن و صورت. اما نگرانی پزشک در مورد تغییرات خال است،تغییراتی که ...
 
نگرانی پزشک در مورد تغییرات خال است،تغییراتی که می‌تواند خال را به مراحل پیش‌سرطانی سوق ‌دهد.برای همین است که قبل از برداشتن خال‌ها باید مطمئن شویم خال مذکور،خوش‌خیم است یا بدخیم.
با معاینه و مشاهده و شاید هم در صورت لزوم نمونه‌برداری،به تشخیص می‌رسیم و سپس بر اساس اندازه ی خال تصمیم می‌گیریم،از چه روشی برای برداشتن آن استفاده کنیم. لیزر دستگاه‌های رادیوفرکوئنسی که هیچ جوشگاهی بر جا نمی‌گذارند،بسیار موثرند،اما گاهی اوقات خال‌ها را با روش سوزاندن(دستگاه الکتروکوتر) برمی‌دارند که البته نتیجه زیبایی خوبی هم ندارد.
به هر حال پزشک متخصص بر اساس بیماری‌های زمینه‌ای شما و محل قرار گرفتن خال و اندازه ی آن تصمیمی را اتخاذ کرده و پس از اتمام کار،یک‌سری توصیه‌ به شما می‌کند تا مبادا در منطقه ی خال، اسکار و یا کلوئید (گوشت اضافی(تشکیل شود.
بر حسب انواع خال‌ها،ما روش‌هایی را داریم که مناسب هستند،ولی اینکه بعضی افراد می‌گویند خال‌هایم برگشته‌اند،شاید دلیلش این باشد که فرآیند برداشتن خال را کامل طی نکرده‌اند. لیزرهای مخصوص باید ضایعات رنگدانه‌ای خال را تخریب کنند و این کار در یک جلسه درمانی انجام نمی‌شود.باید طی چند جلسه و آن هم با فاصله‌گذاری مناسب بین جلسات،سلول‌های رنگدانه‌ای را تخریب کرد. معمولا فاصله مناسب برای لیزر کردن خال ها، 4 تا 8 هفته یک‌بار است که بدن بتواند سلول‌های رنگدانه‌ای تخریب شده را توسط سلول‌های ایمنی بدن دفع کند و یا آنها را از سطح پوست خارج نماید.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:tebyan.net
 
مطالب پیشنهادی:
آیاعلائم خالهای بدخیم را می دانید؟!
به خط و خال چه حاجت روی زيبا را
خالهای مادرزادی، همه بدخيم نيستند
آمپول های برنزه کننده و تغییر خال های گوشتی
دروغ های لیزری
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X