آیا می دانید فلفل تند و دیابت دارای رابطه ی مستقیمی هستند؟
پژوهشگران اعلام كردند:فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است.یك پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است كه فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماریهای قلبی عروقی كه مهمترین عوامل مرگ و میر در كشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.
كران آهوجا،محقق دانشكده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی،درباره یافته جدید خود متذكر شد:این احتمال وجود دارد كه روزی فلفل جایگزین آسپرین شود و یا با آسپرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی - عروقی تركیب شود.
وی افزود:آسپرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد كه باعث خونریزی معده در بیماران مصرف كننده می‌شود.
این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود روی فعالیت بیولوژیكی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های كاپسایسین و دی هیدروكاپسیایسین مطالعه و آزمایش كردند.این آزمایشات نشان داد كه مواد شیمیایی كاپسایسینوئید قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین،كاهش تشكیل چربی‌ها در دیواره‌های سرخرگی و جلوگیری از تشكیل لخته‌های خونی را دارد علاوه بر این كه برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارد.
به گفته محققان،بیماریهای قلبی عروقی در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌ای را بر جمعیت جهان و نظام‌های خدمات بهداشتی دنیا تحمیل می‌كنند و همین عامل متخصصان را بر آن داشته تا شیوه‌های نوین و كارآمد برای پیشگیری را جستجو كنند.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:isna.ir
 
مطالب پیشنهادی:
آیا دیابت در کمین شماست؟
اگر دیابت دارید این سبزی را بخورید!!
حبوباتی مخصوص دیابت و فشار خون
مؤثر در پیشگیری از دیابت؟
ویتامین مؤثر در پیشگیری از دیابت