یك روانشناس با اشاره به این كه رنگ‌ها تاثیرات بسیاری بر اندام‌های حسی افراد و به ویژه كودكان دارند، تاكید كرد: رنگ‌ها روی قوه ادراك دانش آموزان اثر گذار هستند.
 
با بیان این كه نخستین مرحله یادگیری،دریافت داده‌های محیطی توسط گیرنده‌های حسی است،تاكید كرد:تنوع رنگ موجب افزایش داده‌های انتقال یافته به مغز می‌شود و در نتیجه قدرت ادراك مغز افزایش می‌یابد.
وی با تقسیم رنگ‌ها به دو گروه سرد و گرم،افزایش جنب و جوش، شادابی و سرزندگی، دعوت به حركت و افزایش قدرت یادگیری را از ویژگی‌های رنگ‌های گرم برشمرد و افزود: در مقابل، رنگ‌های سرد باعث احساس تمایل به سكون و آرامش می‌شود و بخصوص دانش آموزان را از تحرك باز می‌دارد و به خیال بافی و در خود فرو رفتن دعوت می‌كند.
دكتر تبریزی با تاكید بر اینكه تنوع رنگی در لباس نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان دارد،اظهار كرد: با توجه به این كه مقررات موجود،امكان استفاده از لباسهای متنوع را فراهم نمی‌كند،توصیه می‌شود در لباس فرم  از تركیب رنگ گرم و سرد استفاده شود.
وی ادامه داد: تركیب نارنجی با سرمه‌ای، خاكستری با صورتی و دیگر رنگ‌های گرم و سرد كه در كنتراست با یكدیگر هستند می‌تواند برای لباس مناسب باشد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
isna.ir: منبع

مطالب پیشنهادی:
رابطه ی بین رنگ چشم و دید انسان
رنگ درمانی
آیا می دانید علت تفاوت رنگ پوست در چیست؟
تاثير شگفت انگيز رنگ آبی خوراكیها
خواص میوه ها با توجه به رنگ شان!!

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X