از مغزهای خوراکی به عنوان حب های سلامتی یاد می شود،در این مطلب خاصیت تمام مغزها را مطالعه بفرماید.


مغزهای خوراکی نه تنها از خطر بروز بیماری قلبی و سنگ کیسه صفرا جلوگیری می کنند بلکه اشتها را نیز کم می کنند.
در این مطلب به چند نوع میوه مغزدار و خواص آن ها اشاره می کنیم که خواندن آن می تواند برای شما مفید و جالب باشد:
۱ - پسته؛ بررسی های متعددی نشان داده که پسته نوعی مغز است که برای سلامت قلب بسیار مفید است.

 ۲ - بادام هندی؛ این مغز مواد مغذی لازم بدن را از جمله روی، منیزیم، آهن و فسفر تامین می کند. این میوه با کمترین میزان چربی در میان مغزهای دیگر برای افرادی که تصمیم دارند وزن کم کنند،انتخاب مناسبی است.بادام هندی در کاهش میزان کلسترول موثر است و خطر بروز دیابت را پایین می آورد.

 ۳ - گردو؛ این مغز حاوی ویتامین های لازم مانند ویتامین D و E و سرشار از فیبر است که در کاهش وزن نقش موثری دارد. از آن جایی که گردو سرشار از اسید چربی امگا۳ است در کاهش میزان کلسترول مفید است.

۴ - بادام زمینی؛ بادام زمینی مانند گردو، منبع خوب فیبر و نیز پروتئین، ویتامین E، B6، نیاسین، پتاسیم، منیزیم و روی است.اما توجه داشته باشید که از مصرف بادام زمینی شور پرهیز شود.
 
۵ - بادام درختی؛ ماده مغذی متفاوتی در این میوه مغزدار وجود دارد. به عقیده برخی کارشناسان، بادام دارای بالاترین میزان ماده مغذی از جمله کلسیم، فیبر، پروتئین، فسفر، آهن و ویتامین E است. مصرف بادام در کاهش چاقی مفرط و دیابت نقش مهمی دارد.

 6- فندق؛ این میوه مغزدار به خاطر محافظت از بدن در برابر برخی بیماری ها به خصوص سرطان معروف و سرشار از ویتامین B6، B1، B2 ،E، کلسیم، آهن، روی و پتاسیم است.
 
به چه میزان باید خوراکی های مغزدار مصرف کنیم؟
افرادی که میوه مغزدار را در رژیم غذایی روزانه خود می گنجانند، ۵۰ درصد کمتر با بروز بیماری قلبی روبه رو می شوند. مصرف میوه های مغزدار را به روزی ۲۸ تا ۵۶ گرم محدود کنید.
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com
مطالب پیشنهادی:
آیا آجیل فقط کالری دارد؟
6 اشتباه رايج درباره آجيل
تأثیر آجيل و خشکبار بر سلامتی بدن
زمان مناسب مصرف آجیل در افراد چاق
آجیل در تغذیه
 
 
 

X