اگر شما خانمی شاغل هستید به شما پیش نهاد می کنیم که حتما این مطلب را بخوانید .

 

  یک استاد روانشناسی گفت: ساعت کاری طولانی زنها سیستم دفاعی بدن آنها را ضعیف می کند که این امر احتمال بیمار شدن را افزایش می دهد.

سهیل سلیمیان افزود: کار کردن بیش از حد استاندارد یعنی هشت ساعت در روز میزان استرس زیادی به شخص وارد می کند و استرس زیاد نیز باعث کم خوابی و بی خوابی می شود.

وی ادامه داد: زنهایی که از بی خوابی یا کم خوابی رنج می برند یا دچار استرس زیاد هستند، سیستم دفاعی بسیار ضعیفی در بدن خود دارند و راحتتر بیمار می شوند.

این استاد روانشناسی بیان کرد: وقتی زنی با کار زیاد سلامت خود را به خطر می اندازد، سلامت خانواده اش را نیز به خطر انداخته زیرا به دنبال ابتلا شدن به یک بیماری به دلیل ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن، ممکن است بیماری به راحتی به سایر اعضای خانواده نیز منتقل شود که این امر بسیار نامطلوب است.

سلیمیان خاطرنشان کرد: بسیاری از کارمندان به خاطر ترس از دست دادن شغل مطابق نظر کارفرما ساعات بیشتری کار می کنند که این امر بسیار نامطلوب است.

سلیمیان اضافه کرد: لازم است قوانین مربوطه در زمینه ساعت کار زنها در خارج از منزل در اسرع وقت تصویب شود تا مشکلات زنها بیش از این افزایش نیابد.

وی افزود: البته تاثیر ساعات کار طولانی بر ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن در مورد مردها نیز صدق می کند اما در مورد زنها به دلیل ویژگیهای خاص آنها حساسیت بیشتری دارد.
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:asriran.com
 
مطالب پیشنهادی:
5 غذای طلایی برای زنان
8 واقعیت تلخ درباره ی زنان
قابل توجه شوهران زنان باهوش!!
دردهایی که زنان به زبان نمیآورند
چند سوالی که زنان خجالت میکشند بپرسند!

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X