تتت

آیا می دانید کدام ظروف برای سلامتی بی ضرر هستند و یا چه ظروفی خطر دارند؟

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ظروف استیل و پیرکس بهترین ظروف برای پخت انواع غذاها هستند.
 
علی کشاورز با بیان این که ظروف پیرکس از انواع بلور با نوعی عملیات حرارتی تنش‌زدایی (دمای 620 تا 630 درجه سانتی‌گراد) ‌و با افزودن نوعی ماده با نام تجاری «بوراکس» به مواد اولیه تولید می‌شوند گفت: طبخ غذا در ظروف پیرکس بسیار بهتر است، زیرا تقریباً تمام انواع غذاها را می‌توان در آنها درست کرد و مواد اسیدی یا بازی، روی آنها تأثیری ندارند.

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: باید به این نکته دقت شود که پیرکس، حرارت را به خوبی، ولی به‌طور غیر یکنواخت منتقل می‌کند بنابراین باید دقت کرد که این ظروف با المنت‌های برقی و حرارت بسیار زیاد به‌صورت مستقیم تماس نداشته باشند، بلکه در مایکروویو یا اجاق گاز به شکل غیر مستقیم حرارت ببینند.

کشاورز افزود: ظروف استیل از ترکیب آهن و فلزات ساخته می‌شوند که ظروف استیل از بهترین ظروف مناسب برای پخت و پز غذا است و تنها نکته‌ای که در مورد این ظروف باید گفت این است که غذاهای اسیدی و نمکی را به مدت طولانی در ظروف استیل نگهداری نشود.

وی گفت: زنان خانه‌دار به دلیل اینکه این ظروف غذا را زود می‌سوزانند، آنها را برای آشپزی مناسب نمی‌دانند و باید طرز استفاده صحیح از این ظروف را آموزش ببینند.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : khabaronline.ir
 
مطالب پیشنهادی :
آیا پخت با مایکروویو ضرر دارد؟
8 غذا که مغز را جوان و سالم نگه میدارد
10 ماده غذایی بیماریزا
گیاهی جهت هضم سریع غذا
با خوردن این غذا به آرامش روانی برسید!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X