تتت

شاید برای شما هم پیش آمده كه گاه برای به یاد آوردن كوچك‌ترین مساله‌ای حافظه‌تان یاری نكند و تكرار این وضع تا جایی پیش برود كه بتدریج زنگ خطرها را حس كنید و به فكر چاره‌اندیشی برای تقویت حافظه‌تان بیفتید.
 
متخصصان پس از بررسی‌های فراوان دریافته‌اند كه مصرف برخی میوه‌ها و مغزها، ورزش و شادابی و برخی راهكارهای موثر دیگر برای تقویت و جوان‌سازی حافظه انسان‌ها مفید است.

زغال اخته بخورید
مصرف زغال اخته با افزایش سرعت عملكرد مغز باعث رشد سلول‌های هیپوكامپوس می‌شود. زغال را می‌توان همراه با غلات یا ماست مصرف كرد.

سودوكو حل كنید
حل جدول سودوكو كه امروزه به پرطرفدارترین جدول در دنیا نیز مشهور شده است، سرعت انتقال و تصمیم‌گیری در مغز را به نحو عجیبی افزایش می‌دهد.علاوه بر این موارد، ورزش منظم بویژه ایروبیك و پیاده‌روی تاثیرات بسیار مثبتی بر عملكرد مغز داشته و سرعت و شفافیت تفكر را بالا می‌برد.

بادام بخورید
بادام حافظه را تقویت می‌كند و اگر در تركیب با شیر قبل از رفتن به رختخواب یا پس از برخاستن از خواب به هنگام صبح مصرف شود، تاثیر بهتری دارد.همچنین آب سیب بنوشید، خوب بخوابید، از تفریحات سالم لذت ببرید، ذهن خود را ورزش دهید، یوگا یا مدیتیشن انجام دهید، مصرف مواد قندی را كاهش دهید، از گندم سبوس‌دار استفاده كنید، شب‌ها غذای سبك بخورید، قدرت تخیل خود را تقویت و خشم خود را كنترل كنید.مجموع اقدامات فوق به شما كمك می‌كند همواره مغزی جوان و شاداب داشته باشید.

بیماران سكته مغزی ویتامین 3 B مصرف كنند
محققان اعلام كردند: ویتامین3 B می‌تواند به ترمیم و بازسازی مغز پس از سكته كمك كند.
به گزارش ایسنا، محققان بر اساس نتایج یك پژوهش اولیه روی موش‌های آزمایشگاهی خاطر نشان كردند كه دوزی از ویتامین 3 B كه به نیاسین هم معروف است، می‌تواند عملكرد مغز را در بیماران مبتلا به سكته مغزی احیا كند. محققان بیمارستان هنری فورد در آمریكا دریافتند: موش‌هایی كه دچار سكته مغزی می‌شوند، پس از درمان با ویتامین 3 B علائم رشد رگ‌های خونی و سلول‌های عصبی جدید در آنها مشاهده می‌شود.
محققان این بیمارستان هم اكنون در حال آزمایش و بررسی تاثیر این ویتامین روی انسان‌هایی هستند كه سابقه سكته مغزی داشته‌اند.
مایكل چوپ، رئیس علمی انستیتو نوروساینس هنری فورد در این باره تاكید كرد: نیاسین اساسا مغز را دوباره سیم كشی می‌كند كه قابلیت بسیار جالب و شگفت‌انگیزی برای استفاده در انسان‌ها دارد. وی خاطرنشان كرد: نتایج این تحقیق همچنین راه را برای سایر بخش‌های پزشكی اعصاب شامل آسیب‌های مغزی همواره می‌سازد.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : isna.ir


مطالب پیشنهادی :
7 روش موثر برای افزایش عملکرد مغز
8 غذا که مغز را جوان و سالم نگه میدارد
8 اشتباه خنده دار درباره مغز!!
جوان نگه داشتن مغز!
ویتامین B12 کلید پیری مغز

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X